Перші лоти-дозволи на користування надрами з’явилися в системі ProZorro.Продажі

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) опублікувала в системі ProZorro.Продажі перші 10 лотів, які згодом будуть виставлені на прозорих аукціонах. Про це повідомив т. в.о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк під час брифінгу в середу.

За його словами, в рамках пілотного проекту, який стартував в листопаді, 4 грудня в системі були виставлені на продаж перші дозволи, і всі вони стосуються нафтогазових ділянок. “Надалі ми плануємо виставляти 5-10 лотів, тобто дозволів щомісяця”, - підкреслив Олег Кирилюк.

Згідно з умовами пілотного проекту, експозиція лотів складає 90 днів, що дозволить потенційним покупцям ретельно підготуватись до аукціонів. Обмежень щодо учасників аукціонів немає, але це мають бути юридичні особи з українською реєстрацією. А для того, щоб запобігти появі так званих “сплячих” ліцензій, переможець торгів матиме зобов'язання щодо виконання обов'язкового мінімального переліку робіт, в противному випадку покупець буде позбавлений ліцензії.

Запуск прозорих аукціонів з продажу дозволів на користування надр - це значний прогрес для реформи державних продажів, вважає Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. “ProZorro.Продажі вже успішно продає активи банків, державних компаній, комунальних підприємств. І повністю готова до того, щоб продавати дозволи на користування надрами”, - підкреслив він.

“Ми запрошуємо усіх зацікавлених покупців не зволікати і реєструватись на майданчиках,   вивчати лоти і готуватися до перших електронних аукціонів”, - зазначив в.о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України затвердив Постанову “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів” (https://bit.ly/2AncUBx). Згідно з документом, проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюються виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого у вищезазначеній постанові.

На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з  ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами. Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформую пропозиції щодо обов'язкового використання електронних аукціонів.

Завдяки відкритим аукціонам на ProZorro.Продажі держава і місцеві громади вже продали активів майже на 12 млрд.грн.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json