Співпраця Україна-НАТО: відбулося 29-те засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва

10 грудня 2020 року заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді взяла участь у 29-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.

Учасники обговорили напрями реформування оборонно-промислового комплексу України та системи оборонних закупівель, стан реалізації проєктів у рамках Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва, а також  питання розвитку співпраці у рамках робочих груп Конференції національних директорів НАТО з озброєнь.

“Вперше в історії України нами було проведено Огляд ОПК. Це дозволило не тільки здійснити оцінку стану і спроможностей вітчизняного ОПК, але й окреслити основні напрямки його розвитку.”, – зазначила заступниця Міністра Світлана Панаіотіді під час презентації результатів Огляду оборонно-промислового комплексу України. 

Було також відзначено нагальну потребу у здійсненні корпоратизації підприємств ОПК, реформуванні системи оборонних закупівель, створенні механізмів залучення інвестицій у галузь, а також поглиблення військово-технічного співробітництва з країнами-партнерами.

Крім того, учасники засідання були ознайомлені з результатами щорічного 4-го Семінару з розвитку української оборонної промисловості, які презентував заступник директора департаменту економіки безпеки і оборони – начальник управління економіки безпеки і оборони Сергій Сметанко. Стороною НАТО засвідчено значний внесок результатів серії таких щорічних заходів до трансформації національної оборонної промисловості. 

За підсумками засідання схвалено Програму робіт та План заходів з оборонно-технічного співробітництва на 2021 рік.

“Спільна робоча група Україна – НАТО з оборонно-технічного співробітництва є ефективною платформою взаємодії українських експертів та експертів країн-членів НАТО задля реформування оборонної промисловості України. Це є одним з основних пріоритетів України в контексті реалізації зовнішньополітичного курсу України – вступу до НАТО”, – додала Світлана Панаіотіді за результатами засідання. 

Мінекономіки висловлює подяку фахівцям департаменту економіки безпеки і оборони за організацію участі представників Міністерства у 29-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.

Довідково: Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва створена у березні 2004 року під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) для координації реалізації практичних заходів співробітництва та обміну інформацією у сфері озброєнь і військової техніки та національного оборонно-промислового комплексу. Починаючи з 2018 р., до сфери відповідальності групи включені також питання специфічних економічних аспектів безпеки і оборони.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json