Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Петрашко обговорив з представниками посольства США посилення взаємовигідної співпраці
06.05.2020 | 16:08 | Прес-служба Мінекономіки.

Відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Метою зустрічі стало обговорення ключових пріоритетів для посилення взаємовигідної співпраці між Україною та США в економічній площині. . 

 «США входить у ТОП-5 наших найбільших торгових партнерів. За минулий рік загальний обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та США зріс на 7,8% і склав майже 6 млрд дол. Ми чітко розуміємо, що поширення COVID-19 у всьому світі призведе до негативних тенденцій у світовій економіці. Однак, в умовах сучасної кризи, важливо знайти шляхи активізації двостороннього економічного та інвестиційного співробітництва», -  підкреслив Міністр Ігор Петрашко.

У ході дискусії співрозмовники торкнулися перспектив поступового зняття обмежувальних заходів, введених у зв’язку із протидією поширенню пандемії COVID-19, спрямованих на відновлення економічної діяльності, надання підтримки мікро- і малому бізнесу, створення умов для довгострокового фінансування національного промислового сектору. 

Ігор Петрашко окремо наголосив, що Україна як надійний торговельний партнер  готова й надалі підтверджувати статус надійного гравця на міжнародних ринках сільгосппродукції. 

Сторони також обговорили перспективи двостороннього співробітництва у сферах  торгівлі, захисту прав інтелектуальної власності, санітарних та фітосанітарних заходів, покращення інвестиційного клімату.

Довідково:

За січень-лютий 2020 року обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та США склав $631 млн, з яких експорт склав $114,9 млн.

Станом на 01.01.2020 року в економіку України залучено $637,8 млн інвестицій з США, що на $95,2 млн більше, ніж на початок 2019 року.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2