Ігор Петрашко обговорив з аграріями впровадження земреформи та ключові питання АПК

Ігор Петрашко обговорив з аграріями впровадження земреформи та ключові питання АПК

Сьогодні, 2 квітня, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко зустрівся з провідними аграрними асоціаціями для обговорення нагальних і довгострокових питань аграрного сектору.

«Активний діалог і консолідація зусиль міністерства, профільних асоціацій та виробників є важливим для розвитку галузі, особливо в часи карантинних заходів. Сьогодні ми намагаємося, щоб усі обмеження, які дійсно потрібні для протидії COVID-19, мали мінімальний вплив на бізнес. Ми працюємо над тим, щоб не зупиняти вантажоперевезення, не зупиняти експорт. Ми моніторимо ціни, слідкуємо, що відбувається в торгових мережах. Зараз вирішуємо питання з продовольчими ринками. Одним з ключових питань для нас було і є збереження максимальної кількості робочих місць”, - зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Важливою темою під час зустрічі стало обговорення алгоритму дій щодо імплементації земельної реформи та врахування усіх аспектів, пов'язаних, наприклад, з наданням фінансової підтримки малим фермерам для придбання земельних ділянок, створенням прозорих умов для всіх учасників та ін.

З боку представників асоціацій були підняті такі питання, як важливість державної підтримки аграріїв (її збереження та удосконалення), розвиток тваринництва, необхідність прийняття законопроекту про кооперацію, підтримка фермерства, необхідність зменшення ставки податку на додану вартість для окремих продовольчих товарів, програма здешевлення кредитів, скасування соєвих правок, питання податку на гектар, вирішення логістичних проблем, питання зрошення, насінництва, с/г техніки та ін.

“Вирішуючи поточні і нагальні питання, які обговорювались, ми маємо переслідувати глобальну мету - це збільшувати виробництво продукції з високою доданою вартістю та розширювати експортні можливості  для малих та середніх підприємств”, - додав Міністр.

Довідково:

Участь у заході взяли представники асоціації «Укркондпром», «Укрсадпром», «Укроліяпром», «Укрвинпром», «Союз птахівників України», «Український клуб аграрного бізнесу», Української зернової асоціації, Асоціації виробників молока України, Української асоціації аграрного експорту, Асоціації свинарів України, Спілки молочних підприємств України, Всеукраїнської асоціації пекарів, громадських спілок ГС «Аграрний союз України», «Борошномели України», «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнського аграрного форуму, Української аграрної конфедерації, Всеукраїнської асоціації громад, громадських організацій «Бізнес-Варта», «Асоціація фермерів та приватних землевласників України».

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json