Міністерство економіки України

Швейцарія виділяє на розмінування України 100 млн євро

Зустріч Першого віцепрем'єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Федеральним радником із закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісом

Питання співпраці в сфері гуманітарного розмінування України та координації зусиль обговорювались під час зустрічі Першого віцепрем'єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Федеральним радником із закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісом.

Зустріч відбулася в рамках Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня 2023 року.

Швейцарський уряд виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні упродовж наступних 4 років. Під час зустрічі сторони обговорили потреби та напрямки фінансування, а також пріоритети України в сфері розмінування.

Як зазначила Юлія Свириденко, плануючи роботи Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів розмінування. У першу чергу обстежується критична інфраструктура, наприклад, газогони, лінії електропередач. Друге – це безпека громадян, обстеження домівок. Третє - землі сільськогосподарського призначення. І на завершення - ліси і надводне-підводне розмінування.

«Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні Уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері», - зазначила Юлія Свириденко.

У свою чергу Ігнаціо Кассіс запевнив що Швейцарія й надалі налаштована тісно співпрацювати з Урядом України в питаннях гуманітарного розмінування. За його словами, Уряд Швейцарії планує, що Друга Міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України відбудеться наступного року в їх країні. 

Нагадаємо, учасниками Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка відбулася у Хорватії, стали представники понад 40 іноземних держав - міністри оборони, закордонних справ, посли та керівники іноземних організацій. Українську делегацію очолювала Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

За результатами заходу низка країн оголосила про надання України підтримки на гуманітарне розмінування. Загалом з урахуванням раніше отриманих на розмінування та інші виклики, повʼязані із війною, коштів та з урахуванням нових пакетів допомоги, про які оголошено на Конференції, підтримка сягає майже півмільярда євро.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json