Міністерство економіки України

План введення в експлуатацію земель сільгосппризначення виконується з випередженням, - Юлія Свириденко

Над розробкою Стратегії протимінної діяльності працюватиме Міжвідомча робоча група з питань гуманітарного розмінування. Таке рішення підтримано на засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності 16 червня 2023 року.

В Міжвідомчій робочій групі з питань гуманітарного розмінування представлені усі державні інституції, дотичні до процесу гуманітарного розмінування. Тож логічно, щоб напрацювання Стратегії, як ключового документу, який визначатиме політику в сфері гумрозмінування в наступні роки відбувалося саме в рамках МРГ. 

«В рамках МРГ буде створено робочу групу, яка напрацьовуватиме Стратегію. Органам виконавчої влади запропоновано подати кандидатури до складу групи. Плануємо залучити до роботи усіх зацікавлених осіб, щоб розробити максимально дієвий та практичний документ», - розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України, голова Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування Юлії Свириденко. 

Під час засідання були розглянуті й інші актуальні питання розмінування. Національний орган з питань протимінної діяльності підтримав пропозицію Міністерства економіки щодо розробки експериментальної постанови Уряду, яка значно спростить  виробництво, сертифікацію та закупівлі спеціальної техніки для розмінування Міністерством оборони, МВС та іншими операторами протимінної діяльності. Попередньо пропозиція була обговорена на засіданні МРГ з питань гуманітарного розмінування.

Як підкреслила Юлія Свириденко, ключовим завданням для України в сфері гумрозмінування на сьогодні є посилення спроможностей наших розміновувачів. Розробка та ухвалення Урядом рішення дозволить пришвидшити процес насичення підрозділів необхідною технікою та обладнанням.

Національний орган також підтримав пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо коригування площ територій, що потребують розмінування.

«Ухвалені раніше плани з обстеження та очищення території виконуються з випередженням. При цьому значні потенційно забруднені площі, як показало їх обстеження, не потребують розмінування. Наразі з 470 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тисяч гектарів вже готові до здійснення на них господарської діяльності. Тому плани будемо корегувати», - зазначила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, План заходів із розмінування (гуманітарного розмінування) земель сільськогосподарського призначення розрахований на чотири роки та передбачає повернення в експлуатацію 470 тисяч гектарів земель сільгосппризначення. Вже цього року може бути повернуто в експлуатацію до 165 тисяч га земель, або біля 35% з визначених Планом.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json