Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Підприємиця з Кіровоградщини врятувала країну від дефіциту наповнювача для тварин
23.12.2022 | 14:41 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Ярослава Лященко, підприємиця з селища Завалля на Кіровоградщині, стала однією з перших учасниць грантової урядової програми єРобота. Вона отримала від держави кошти на виготовлення бентонінового наповнювача для туалетів собак та котів і тим самим врятувала країну від дефіциту цієї продукції на ринку.

Річ у тому, що військова агресія рф спричинила нестачу бентоніту (природного глинистого мінералу) в Україні. Бо основні виробники наповнювача раніше розташовувалися на сході України. Через активні військові дії там частина виробників була змушена зупинити діяльність. Брак наповнювача компенсували поставками з-за кордону, проте це суттєво здорожчувало товар для кінцевого споживача.

«Одного разу до нас завітав наш гарний знайомий по бізнесу. Знаючи, що Гайворонщина є краєм видобування бентонітової глини, підкинув ідею, яка нас з чоловіком зацікавила. Провівши лабораторні дослідження глини, що видобувається у нашому регіоні, ми зрозуміли, що ідея повинна жити. Все закрутилося. На допомогу Уряд розпочав реалізовувати програму «єРобота», - розповіла свою історію Ярослава Лященко.

На грантові кошти підприємиця закупила необхідне дороговартісне обладнання: шнековий екструдер для гранулювання глини, дозуючу машину для фасування готової продукції та підлоговий запаювач імпульсного нагріву.

Тепер над виготовленням екологічно чистого наповнювача для тварин трудяться 2 людини - оператор виробничої дільниці та укладальник-пакувальник. 

Продукція пані Ярослави має попит -  її вже можна придбати у великих мережах супермаркетів. Тож у планах - створити ще кілька робочих місць.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2