Міністерство економіки України

Відбулась зустріч секторальної робочої групи з енергетики в рамках роботи над програмою Ukraine Facility від Європейського Союзу

У п'ятницю, 4 серпня, відбулась установча зустріч секторальної робочої групи з представниками генерації та розподілу електроенергії, профільними асоціаціями в рамках роботи над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки галузевих стратегій розвитку. Робота групи відбувається за участю представників Міністерства енергетики України. Координує роботу групи Міністерство економіки України при аналітично-консалтинговій підтримці Київської школи економіки.

«Ми розробляємо секторальний план із розумінням перспектив вступу України до Європейського Союзу. Наша мета – досягнути безвуглецевості до 2050 року шляхом зростання частки зеленої генерації, розвитку атомної енергетики та впровадженню заходів з енергоефективності. Євроінтеграція енергетичних ринків є умовою досягнення стабільності енергосистеми, підвищення її адекватності, стійкості та сталості. Завдяки предметній дискусії з представниками сфери ми сподіваємося знайти нові можливості розвитку та напрацювати спільні рішення», - зазначив у вступному слові заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

У ході обговорення Міністерство енергетики України та KPMG представили напрацювання щодо пріоритетів та сценаріїв розвитку ринку електричної енергії в Україні. За їх прогнозами, попит на електроенергію до 2032 року вдвічі перевищуватиме рівень до початку повномасштабного вторгнення. Основними драйверами зростання стануть процеси повоєнної відбудови, експортноорієнтовані галузі, а також зростання кількості побутових споживачів.

Представники ринку обговорили організаційні питання роботи групи, пріоритети подальшого розвитку галузі, потенційні законодавчі зміни, передбачені інтеграцією України в ЄС, а також засоби стимулювання розвитку відновлювальної енергетики. Зокрема, пролунали пропозиції щодо необхідності детального аналізу потенційних ринків електричної енергії, реалістичної оцінки попиту в окремих регіонах та розвитку умов для локалізації виробництва енергетичного обладнання в України шляхом залучення додаткових інвестицій.

Розроблені в ході роботи галузевих груп напрацювання будуть використані для формування стратегічних документів розвитку галузі. Повністю завершити підготовку Плану України планується до 31 жовтня.

За підготовку кожного блоку відповідають профільні робочі групи, які координує Міністерство енергетики України та Міністерство економіки України. До груп залучені представники Уряду, аналітичні центри, громадські організації та представники міжнародних організацій.

Довідково:

Ukraine Facility – Фонд є спеціальним інструментом, керованим Єврокомісією, який покликаний забезпечити короткострокове та середньострокове фінансування потреб України на відновлення та реконструкцію впродовж 2024-2027 років. Створення такого інструменту забезпечує стабільне, передбачуване фінансування, що позитивно впливатиме на макрофінансову стабільність держави.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json