Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Міністерство економіки підтримує ініціативу парламенту дозволити ЕКА страхувати внутрішні інвестиції від воєнних ризиків
30.05.2023 | 16:55 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Міністерство економіки України підтримує прийняття парламентом в першому читанні законопроекту №9015 щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків, який дозволяє Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати інвестиції українських компаній вже зараз, ще до закінчення воєнного стану. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Це рішення - важливий сигнал міжнародним партнерам: Україні  потрібні інвестиції, щоб перемогти, і держава  розглядає різний інструментарій  їх захисту, в тому числі задіюватиме внутрішні можливості, зокрема, такий апробований та відомий світовому фінансовому ринку інструмент як ЕКА, який в Україні вже довів свою ефективність в сфері підтримки експортоорієнтованого бізнесу. 

Закон покликаний захистити від фінансових ризиків передусім внутрішнього українського інвестора. Адже український бізнес, який вже сьогодні - під час гарячої фази війни -  відбудовує заводи, релокує та будує нові виробництва, на жаль, має суттєво обмежені можливості убезпечити свої капіталовкладення. Міністерство економіки України з перших днів повномасштабного вторгнення працює над вирішенням цього питання.  І вже в грудні 2022 року вдалося домовитись про страхування від  DFC та MIGA. Сьогодні ведуться переговори щодо пілотних проектів страхування воєнних ризиків за участі Європейського банку реконструкції та розвитку.

«Після того, як законопроект буде прийнято в цілому і він набуде чинності, українські компанії зможуть страхувати воєнні ризики через механізми ЕКА», - пояснила Юлія Свириденко.

Однак, важливо підкреслити, що ця законодавча норма не змінює мети діяльності українського експортно-кредитного агентства - ЕКА, а це - нагадаємо - стимулювання розвитку експорту товарів робіт та послуг українського походження на світові ринки. Тож йдеться про страхування інвестицій саме в експортоорієнтовані підприємства. 

Окрім того, ЕКА як страховик особливого типу страхує і страхуватиме виключно фінансові ризики, відтак страховий поліс ЕКА не передбачає компенсації вартості майна підприємства у випадку фізичного знищення. 

В Міністерстві економіки очікують, що ініціатива стимулюватиме інвестиційне кредитування під час війни. Адже страховий поліс ЕКА вже внесений Національним банком до переліку прийнятного забезпезпечення за позиками. Для цього у відомстві планують нарощувати спроможність ЕКА. 

«Ми продовжуємо працювати із донорами щодо збільшення статутного капіталу ЕКА, щоби надати агентству можливість реалізовувати більше проектів. Також ми працюємо із іноземними партнерами, щоби вони розширювали можливості своїх програм страхування  воєнних ризиків для тих інвесторів, які готові інвестувати в Україну вже зараз. Адже починати відбудовувати українську економіку ми маємо вже зараз, не чекаючи закінчення війни», - резюмувала Юлія Свириденко.

Довідка: 

ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» засновано у 2018 році. Єдиним засновником та акціонером ЕКА є держава в особі Кабінету Міністрів України. Управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ЕКА, здійснює Кабінет Міністрів України через уповноважений ним орган управління – Міністерство економіки України.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2