Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу Doing Business

Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу легкості ведення бізнесу «Doing Business-2015», піднявшись на 16 позицій і посівши 96 місце. Такі дані були представлені в опублікованому в середу (28 жовтня 2014р.) у Вашингтоні звіті експертів Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Рейтинг базується на 10 показниках та охоплює 189 країн. У рейтингу враховані дані з травня 2013 р. по 1 червня 2014 р.

Перш за все, було відзначено ряд покращень у бізнес-кліматі України. Серед них:

спрощення процесу сплати податків для компаній, завдяки введенню електронної системи подання декларацій та сплати єдиного соціального внеску – підйом  на 49 позицій;

реєстрація власності (позитивна динаміка на 29 позицій) за рахунок запровадження нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка забезпечує державну реєстрацію в одному Державному реєстрі речових прав та їх обтяжень як на земельні ділянки, так і на об’єкти нерухомості, розташовані на них.

«Підвищення позиції України в рейтингу Doing Business-2015 – це певний сигнал про позитивні зміни в міжнародних оцінках її бізнес-клімату, хоча таке поліпшення навряд чи можна вважати достатнім», - зазначив в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький.

В України поліпшився показник віддаленості від передового рубежу (тобто від країни, яка посідає перше місце - Сінгапуру), склавши 61,5%, проти торішніх 59,2% (чим вище бал за цим показником, тим сприятливіше підприємницьке середовище).

Наразі економічні та політичні негаразди вплинули на окремі показники рейтингу, які незначно знизились.

Найбільше тягне вниз Україну в "загальному заліку" індикатор "Підключення до електромереж", за яким наша країна посіла 185 місце. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.

 

 

Довідково:

Згідно з результатами свіжого звіту, найближчі сусіди випереджають Україну:

Польща зайняла в рейтингу 32-е місце, Болгарія - 38, Румунія - 48, Білорусь - 57, РФ - 62, Молдова - 63.

Лідирує у світовому рейтингу сприятливості ведення бізнесу традиційно Сінгапур. Також у першу десятку увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Велика Британія, Фінляндія і Австралія.

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json