Міністерство економіки України

єРобота: Понад 14 000 підприємців отримали від держави гранти на розвиток бізнесу

єРобота: Понад 14 000 підприємців отримали від держави гранти на розвиток бізнесу

Понад 14 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу за урядовим проєктом єРобота. Загалом держава інвестувала через гранти в підприємництво 7,1 млрд грн від початку дії проєкту. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

"Понад 14 тисяч українців отримали від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розширення бізнесу за проектом єРобота. Загалом через гранти в розвиток підприємництва держава інвестувала з липня 2022 року 7,1 млрд грн. Це інвестиції у розвиток тисяч малих та середніх підприємств, в створення понад 40 тисяч нових робочих місць в усіх регіонах країни. Зазначу, що отримувачі грантів вже повернули частину цих інвестицій через сплачені податки і збори до бюджету на майже 2,5 млрд грн”, - зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» – видано 13 006 мікрогрантів на 3,1 млрд грн;
  • на розвиток переробних підприємств – видано 633 гранти на 3,2 млрд грн;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства – видано 163 гранти на 723 млн грн;
  • ветеранам та членам їхніх родин – видано 280 грантів на 116 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць – від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою “Власна справа” можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Нагадаємо, проєкт єРобота був запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json