Міністерство економіки України

Безперервність міжнародної торгівлі є важливою умовою для економічного відновлення України – Тарас Качка

Безперервність міжнародної торгівлі є важливою умовою для економічного відновлення України. Тому державі вкрай потрібна підтримка міжнародних інституцій та партнерів у розширенні торговельних відносин.

На цьому наголосив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка під час онлайн-заходу “Допомога у торгівлі під час війни – кейс України”, організованого під егідою Європейської Комісії.

“Внаслідок неспровокованого та невиправданого військового вторгнення рф економіка України зазнала безпрецедентних руйнувань. За останніми даними Kyiv School of Economics непрямі економічні втрати у війні оцінюються у 126 мільярдів доларів. Значні виклики постали, зокрема, у сфері міжнародних торговельних відносин. За перше півріччя цього року експорт з України скоротився на 23,7% у порівнянні з першим півріччям 2021 року. В умовах війни для нашої держави вкрай важливо забезпечувати безперервність міжнародної торгівлі, що дозволяє отримувати валютні надходження та стабілізувати макрофінансові показники. Тож розширення торговельної співпраці з міжнародними партнерами має велике значення. Європейський Союз вже значною мірою лібералізував торгівлю з Україною, що дозволило нам збільшити постачання українських товарів автомобільним та залізничним транспортом. Очікуємо, що інші країни світу, міжнародні організації підтримають аналогічні заходи, адже розширення торговельних відносин з Україною має взаємовигідний характер”, – зазначив Тарас Качка. 

Торговий представник України також висловив вдячність партнерам України та міжнародним інституціям за надану допомогу та сприяння у відновленні економіки України, а також окреслив потреби у міжнародній технічній допомозі у галузі торгівлі.

У онлайн-заході взяли участь та представили своє бачення подальшого співробітництва з Україною представники міжнародних інституцій, зокрема, голова Групи підтримки України у Єврокомісії Георг Ціглер, Виконавча директорка Міжнародного торговельного центру (МТЦ) Памела Коук-Гамільтон, Глобальна директорка з питань торгівлі, інвестицій та конкурентоспроможності Світового банку Мона Гаддад, заступник директора програми сприяння торгівлі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Марко Ніндл, заступник директора Департаменту міжнародної торгівлі та співробітництва Міністерства економічного розвитку і технологій Польщі Александер Сємашко.

Учасники також обговорили сприяння безперервності бізнесу, в тому числі, малому, актуальність довоєнних ініціатив з міжнародної підтримки торговельних відносин, напрями допомоги у нарощенні торгівлі та заходи з відновлення України.

Онлайн-зустріч пройшла напередодні 8-го глобального огляду ініціативи СОТ “Допомога у торгівлі”, що є майданчиком для налагодження діалогу та співпраці потенційних донорів і реципієнтів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json