Мінекономіки долучилося до обговорення НЕС-2030 на тему міжнародної економічної політики та торгівлі

2 лютого  заступники Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка та Олександр Романішин  взяли участь у публічному обговоренні Національної економічної стратегії-2030  на тему “Міжнародна економічна політика та торгівля, експортно-кредитне агентство”. Захід відбувся за участі представників Уряду, Офісу Президента, Верховної Ради України, Центру економічного відновлення та експертів.

Олександр Романішин зазначив, що сьогодні Міністерство разом з партнерами працює над оновленням Експортної стратегії України, що має визначити основні напрямки експортної політики України на найближчі роки.  Основні зусилля Мінекономіки по цьому вектору зосереджуються на зміцнені взаємодії інституцій з підтримки експорту, розширенню  інструментарію такої підтримки, зокрема забезпечення доступу забезпечення до фінансових ресурсів.  

Одним з важливих кроків для створення сучасної системи підтримки експорта є забезпечення повноцінної діяльності Експортно-кредитного агентства. Так, ЕКА сприяє виходу експортерів на нові ринки, закріплення торговельних позицій на існуючих традиційних ринках, підтримці малих та середніх підприємствам, та створенню та збереженню робочих місць.

“У 2020 році ми провели масштабну роботу по формуванню нормативно-правової бази діяльності Агентства. Крім того, найближчим часом готується рішення про  збільшення статутного капіталу ЕКА до 2 млрд грн. Все це дозволить розпочати ефективну роботу ЕКА та збільшити обсяги українського експорту, підвищити конкурентоспроможність українських експортерів, підтримати розвиток малого та середнього підприємництва,”- прокоментував  Олександр Романішин.

Також заступник Міністра - Торговий представник Тарас Качка  наголосив, що зараз у світі відбувається еволюція правил міжнародної торгівлі і Україна має бути готовою до нових викликів. 

“Завдання нашої економічної дипломатії полягає в тому, щоб зміна правил, яка зараз відбувається, була комфортною  для роботи українських компаній за кордоном. Нові правила не мають створювати чергових бар'єрів між Україною та світом, а сприяти економічному розвитку нашої держави”, -  зазначив заступник Міністра - Торговий представник Тарас Качка.

Переглянути трансляцію можна за посиланням:  https://bit.ly/3apsfSY 

Довідково:

Національної економічної стратегії - 2030 розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення.

Широке обговорення проєкту Національної економічної стратегії – 2030 стартувало 22 січня і триватиме до 10 лютого.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json