Міністерство економіки України

Україна завершила консультації щодо тимчасового додаткового імпортного збору

Україна завершила консультації в рамках Комітету СОТ з обмежень у зв’язку із платіжним балансом стосовно тимчасового додаткового імпортного збору, який було запроваджено Україною 25 лютого 2015 року. Цей захід передбачений у Меморандумі про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ. На попередньому засіданні Комітету СОТ з платіжного балансу представники МВФ зазначили, що Україна була змушена запровадити цей тимчасовий адміністративний захід через напружену геополітичну ситуацію та поглиблення економічної кризи у другій половині 2014 року. Переважна більшість членів СОТ визнала, що введені Україною заходи пов’язані зі складною ситуацією з платіжним балансом та запроваджені у повній відповідності до положень угод СОТ. Російська Федерація – єдиний член СОТ, який не приєднався до консенсусу у зазначеному питанні.

На цьому тижні Комітетом заплановано остаточне затвердження звіту, у якому буде відображено точки зору усіх членів СОТ. Наступним етапом буде направлення звіту на розгляд Генеральної Ради СОТ для схвалення його на засіданні, що відбудеться наприкінці липня. Хоча звіт Комітету не передбачає конкретних подальших кроків в рамках СОТ, члени СОТ підтримали рішення України скасувати заходи зі стабілізації платіжного балансу не пізніше запланованої дати (кінець грудня 2015 року), або, за можливістю, раніше. Крім того, в рамках проведення консультацій, Україна надала роз’яснення щодо об’єктивних критеріїв, які будуть враховуватися при прийнятті рішення щодо дострокового припинення дії заходів, зокрема, у випадку коли міжнародні резерви України досягнуть рівня, що забезпечить покриття 3-х місяців імпорту майбутнього періоду.

Під час консультацій детально роз’яснено, яких значних випробувань зазнала економіка України за останні півтора року, включно з падінням виробничих та експортних потужностей, а також з торговельними обмеженнями, які були застосовані щодо української продукції. Україна надала детальні роз’яснення з приводу комплексу розпочатих реформ, які проводяться за багатьма напрямками: банківський сектор, енергетика, дерегуляція, та розвиток підприємництва, а також активізація зусиль щодо стимулювання експорту. Зазначені реформи та структурні зміни впроваджуються одночасно з дією додаткового імпортного збору, щоб сприяти покращенню ситуації з платіжним балансом України всіма наявними засобами. Члени СОТ позитивно сприйняли висловлену Україною позицію щодо припинення дії заходів до кінця 2015 року.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json