Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Листопада
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Уряд буде посилювати розвиток зрошення на півдні України, - Петрашко
10.09.2020 | 13:44 | Прес-служба Мінекономіки

Розвиток зрошення на Херсонщині та в інших південних областях України є важливою умовою для реалізації нашого аграрного потенціалу, збільшення сільськогосподарського виробництва та зміцнення лідерства на аграрних ринках у світі. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  Ігор Петрашко під час робочої поїздки до Херсонської області на чолі з Прем'єр-міністром України Денисем Шмигалем.

В рамках поїздки Урядова делегація відвідала Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, де ознайомилась з діяльністю наукового закладу та заслухала презентацію «Розвиток зрошення — фундамент майбутнього Херсонщини». 

“Розвиток зрошувальних систем ми будемо посилювати в рамках розширення програми «Велике будівництво» за дорученням Президента України і Прем'єра. Наразі діє державна фінансова підтримка на придбання нового обладнання та зрошувальної техніки - надається 25%-ва компенсація. Так, за 2019-2020 аграріями України вже було закуплено зрошувальної техніки на суму 15,9 млн гривень і отримано компенсації на суму 3,4 млн грн. Аграріями Херсонщини -  закуплено на 3,4 млн гривень і отримано компенсації 1,1 млн гривень (32% від загальної кількості компенсації)», - зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він також проінформував, що під головуванням Мінекономіки вже проведено 3 засідання міжвідомчої робочої групи з питань напрацювання законопроекту «Про об’єднання водокористувачів» та напрацювання механізму передачі зрошувальної інфраструктури. За результатами засідань Департаментом аграрної політики Мінекономіки та Інститутом водних проблем і меліорації НААН опрацьовано усі пропозиції, зауваження та підготовлено оновлену редакцію законопроекту «Про об’єднання водокористувачів».

Наступним етапом є прийняття на законодавчому рівні механізму використання державних насосних станцій підприємствами на умовах державно – приватного партнерства та продовження реалізації Плану заходів  «Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json