Міністерство економіки України

В Мінекономіки визначили ключові завдання для Команди підтримки реформ на 2021 рік

8 жовтня заступники Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко, Світлана Панаіотіді, Ігор Дядюра та Дмитро Романович провели засідання Спільного консультативного комітету з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, Представництва Європейського Союзу в Україні, посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, посольства Великої Британії в Україні, експертами Команди підтримки реформ при Мінекономіки.

Спільний консультативний комітет є новою платформою для операційного діалогу між Міністерством, донорами та Командою підтримки реформ. Комітет створений для нагляду за діяльністю Команди підтримки реформ, визначення ключових пріоритетів та складу команди, а також контролю за досягненням результатів реформ.

На засіданні Комітету обговорили прогрес у впровадженні економічних реформ та вектори спільного формування пропозицій до Уряду і законодавців на 2021 рік. 

Наразі погодили 5 пріоритетних напрямків співпраці між Командою підтримки реформ та фахівцями міністерства: 

  • Реформа державного управління та підвищення продуктивності міністерства ( PAR)

  • Реформа державних підприємств та реформа корпоративного управління 

  • Поліпшення бізнес клімату

  • Публічні закупівлі та дизайн ринків 

  • Реформа ринку праці 

«Співпраця з Командою реформ, насамперед, дозволяє залучати фахівців  різного профілю для реалізації ключових завдань міністерства.Таким чином вдається ще краще виконувати стратегічні завдання Уряду та сприяти у просуванні реформ. По-друге, члени Команди – це люди із бізнесу і громадського сектору, професіонали із досвідом роботи у великих компаніях, які допомагають урізноманітнити аналіз та застосувати додаткову експертизу», - зазначила заступниця Міністра Світлана Панаіотіді.

Серед головних досягнень 2020 року:  

- Розробка спеціальних процедур закупівель для протидії COVID-19, які були підтримані Урядом та парламентом

- Запуск пілотного проекту з факторингу для спрощення доступу малих та середніх підприємств до участі у державних закупівлях

- Створення та проведення унікальних навчальних програм, спрямованих на професійний та особистий розвиток державних службовців та підвищення їхньої ефективності. Розробка та запуск у тестову експлуатацію IT-системи управління ефективністю Pro100.

- Скасування обов'язкового повідомлення  ДФС про прийняття на роботу керівника підприємства, що не тільки спростило роботу бухгалтерів всіх українських підприємств, а й може підвищити місце України в рейтингу Doing Business

-Оновлений функціонал порталу державних підприємств ProZvit, який відкриває доступ для кожного громадянина до фінансової звітності державних підприємств

- Адаптовано під українські реалії провідний міжнародний підхід до ефективного розвитку галузевих ринків та запланована розробка дизайну ринку праці для простішого пошуку роботи та працевлаштування найманих співробітників, підвищення зайнятості та рівня оплати праці.

В Команді триває стратегічне планування по кожному напрямку на наступний рік. Серед схвалених на зустрічі цілей: 

- Масштабування навчальних програм та повноцінний запуск системи Pro100 у міністерстві разом із повним циклом бізнес-процесу Performance management ( Реформа державного управління).

- Зменшення регуляторного навантаження на підприємців. Скорочення на 30% форм статистичної звітності, яку подають суб‘єкти господарювання. Очікуваний економічний ефект - 100-140 млн. грн. щорічно у вигляді економії витрат бізнесу та держави.

- Підтримка реформи державного управління: участь у розробці та прийнятті змін до законів щодо покращення корпоративного управління на підприємствах з державною часткою, підтримка в розробці і впровадженні індивідуальних планів корпоративного управління для ТОП-15 найбільших державних компаній, робота над політиками власності цих компаній. 

-Участь Команди у розробці та імплементації Національної економічної стратегії 2030 та розробка плану дій з її реалізації

- Реформування ринку праці 

Учасники Комітету підкреслили важливість подальшої взаємодії у впровадженні реформ та погодили подальші напрямки діяльності Команди підтримки реформ.

Довідково:

Команда підтримки реформ складається з українських професіоналів (не державних службовців), які надають цільову технічну підтримку Міністерству в розробці та імплементації пріоритетних реформ Команда є частиною інноваційного Проєкту "Українська Архітектура Реформ 2.0" (Ukraine Reform Architecture (URA 2.0), що підтримується ЄБРР та Багатостороннім Донорським Фондом Стабілізації та Сталого Розвитку України (Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз, найбільший донор).

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json