Міністр економіки закликала Європу та Азію ввести повне ембарго на імпорт і експорт з росією

Для припинення війни в Україні Європі та Азії необхідно ввести повне ембарго на імпорт і експорт з росією та негайно припинити будь-яку співпрацю з росією.

До таких дій міжнародних партнерів закликала Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Вона нагадала, що санкції, які були запроваджені ЄС і США у 2014 та у 2021 роках щодо рф, не завадили росії вторгнутися в Україну три місяці тому. Введені обмеження не торкнулися найважливіших товарів – нафти і газу, тож фактично не зашкодили економічному потенціалу агресора. Санкції щодо росії були введені недостатньо швидко і не всіма країнами. 

“Кожного дня Україна втрачає своїх людей, з лиця землі стираються цілі міста, зруйнована інфраструктура, знищені будинки, промисловість. Україна за прогнозами втратить понад 30% ВВП. Наші морські порти заблоковані. Нам потрібна допомога світу, щоб їх розблокувати”, – підкреслила Юлія Свириденко. 

Саме тому має бути прийнятий наступний потужний пакет, який заблокує фінансування війни в Україні. Серед ключових санкційних заходів – повне ембарго на російські нафту та газ та відключення росії від SWIFT.

“Жорсткі санкції проти росії важливо запровадити якнайшвидше. Адже ця країна – не єдине джерело агресії. У різних частинах світу є й інші автократичні правителі, які чекають свого шансу напасти. Вони дивляться на путіна і бачать, як реагує вільний світ. Якщо вони бачать нас слабкими – вони атакують”, – наголосила Юлія Свириденко. 

Нагадаємо, що протягом 22-26 травня у Давосі (Швейцарія) проходить Всесвітній економічний форум. Його мета – залучити бізнес, політичних, академічних та інших лідерів суспільства до діалогу щодо тенденцій розвитку економіки та світу.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json