Міністерство економіки України

Уряд, виробники засобів індивідуального захисту та аптеки об’єднають зусилля у боротьбі з поширенням на території України COVID-19

16 березня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль,  виконувач обов’язків міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта, заступниця міністра Юлія Свириденко, зустрілися з представниками виробників засобів індивідуального захисту, представниками аптечних мереж з метою запобігання  поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

В рамках зустрічі обговорювались питання виробництва, постачання та реалізації засобів індивідуального захисту (медичних масок, бахіл, респіраторів, тощо).

Учасники зустрічі домовилися про створення оперативного штабу для координації дій із безперебійного забезпечення виробників сировиною для виробництва ЗІЗ, реагування на дефіцит засобів індивідуального захисту у мережі аптек.

Крім того, учасникам  ринку було запропоновано укласти Меморандум між Кабінетом Міністрів України та виробниками, імпортерами та дистриб’юторами засобів індивідуального захисту, аптечними мережами та роздрібної торгівлі для забезпечення:

·       населення, медичного персоналу, контактних осіб та працівників правоохоронних органів і органів порятунку, задіяних у протиепідемічних заходах, засобами індивідуального захисту на території України;

·       прозорої політики виробництва, постачання та реалізації засобів індивідуального захисту.

Меморандумом передбачаються зобов’язання виробників, імпортерів, дистриб’юторів та представників аптечних мереж щодо добровільного обмеження націнок на засоби індивідуального захисту. З деякими учасниками заходу питання щодо укладання Меморандуму знаходиться на етапі узгодження.  

«На нашу думку зазначений Меморандум буде дієвим заходом для недопущення цінової спекуляції в аптечних мережах на засоби індивідуального захисту”, - впевнений виконувач обов’язків міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json