Міністерство економіки України

Санкції мають послабити економіку рф та унеможливити фінансування війни, - Юлія Свириденко

Важливо, щоб секторальні та індивідуальні санкції, ухвалені в Україні, були віддзеркалені в санкціях США, Європейського Союзу та інших партнерів. Саме на це зараз спрямована робота в середині країни – робота Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань реалізації санкційної політики, групи Єрмака-Макфола, Верховної Ради та інших органів влади.

На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час прямого ефіру Національного телемарафону сьогодні, 25 січня.

«Наша МРГ вважає, що особлива увага має приділятися накладанню санкцій на російську ІТ-сферу, сектор банківських послуг і все, що пов’язано з військовою тематикою – це і логістичні компанії, які задіяні в перевезенні озброєння, і вище військове керівництво. Нам треба завершити ці блоки. І дуже важливо, щоб санкції були віддзеркалені нашими партнерами», - зазначила Юлія Свириденко.

Вона додала, що ключовим завданням санкційної політики України є послаблення економіки держави-агресора, унеможливлення фінансування війни, виробництва зброї та постачання озброєння. Дію санкцій Уряд України оцінює в таких показниках, як падіння економіки рф і її доходів. В цьому контексті важливим є обмеження, які запроваджують наші міжнародні партнери, а саме ембарго на енергоносії, зокрема, нафтопродукти, які приносять росії найбільший дохід. Україна продовжить наполягати, щоб було запроваджено повне ембарго на російську нафту.

Також Перший віцепрем’єр-міністр прокоментувала результати економічного форуму у Давосі, зазначивши, що важливим сигналом була присутність України у глобальних дискусіях не лише з точки зору подолання війни, але і у питаннях обговорення майбутнього.

«Завданням української делегації було порушити питання щодо надання Україні необхідного озброєння, посилення санкційної політики проти росії, обговорення формули миру, запропонованої Володимиром Зеленським, а також залучення інвестицій в нашу економіку. Ми мали велику кількість як дипломатичних, так і ділових зустрічей з підприємцями, інвестиційними компаніями, які розглядають можливість започаткування бізнесу в Україні не чекаючи закінчення війни. Це стане їхнім внеском в перемогу України», - зауважила Юлія Свириденко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json