Міністерство економіки України

За останні 2 тижні в Україні з'явилося майже 160 тис. осіб, працевлаштованих належним чином

За останні 2 тижні спостерігається позитивна динаміка зі збільшення кількості працівників, працевлаштованих належним чином. За цей період до органів ДПС було подано майже 159 тис. повідомлень про працевлаштування. У середньому щодоби в Україні з'явилося майже  23 тис. офіційно оформлених працівників. Для порівняння,  у червні середньоденна кількість становила 11,6 тис. осіб.

“Маємо рекорд, коли 30 червня понад 63 тисячі працівників офіційно оформили свої трудові відносини з роботодавцем. Це важливий маркер, адже рівень тіньової зайнятості напряму впливає на соціально-економічне життя суспільства. Для держави це і легальний бізнес, і робочі місця, і надходження до бюджету та інші обов’язкові платежі. Для працівників це - соціальне забезпечення, захист їх прав та виконання обов’язків з боку роботодавців. Мінекономіки закликає всіх громадян дотримуватись законодавства про працю”, - прокоментувала заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко. 

Найактивніше збільшувалася кількість зареєстрованих працівників у сферах організації тимчасового розміщування (на 131,2 %) та харчування (на 78,6 %). Позитивна динаміка у сферах будівництва (на 16,4%), торгівлі (на 14,1%) та транспорту (на 7,3%).

 

У регіональному розрізі з початку липня найвища динаміка працевлаштування спостерігається у:

  • Луганській (87,2 %); 

  • Миколаївській (79,8%); 

  • Чернівецькій (75,9%); 

  • Київській та Житомирській (48%) областях.

Нагадаємо, що з 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуватимуться відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json