Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономіки взяло участь у конференції щодо 10-ї річниці робочої групи по ринку зерна
30.03.2021 | 14:57 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Сьогодні, 30 березня, за організації Української зернової асоціації відбулася прес-конференція, присвячена 10-й річниці функціонування робочої групи щодо ринку зерна. Серед учасників заходу – заступники Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький і Тарас Качка, керівництво аграрних асоціацій, продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та експерти галузі.

Результатом роботи відповідної зернової групи є щорічне підписання Меморандуму (з 2011 року) між профільним міністерством та бізнес-середовищем про узгодження позицій на ринку зерна. У відповідному додатку до Меморандуму зазначаються граничні обсяги експорту зерна на поточний маркетинговий рік. Визначені обсяги можуть переглядатися відповідно до балансових характеристик зернового ринку.

«Основною політичною ціллю Меморандуму є забезпечення фізичної наявності в достатній кількості продукції для внутрішнього споживання. І орієнтиром у визначенні граничних обсягів експорту зерна є, перш за все, валове виробництво. Щодо чинного Меморандуму, то немає жодних ризиків перевищити обумовлені об’єми. Ми плануємо і надалі підписувати Меморандуми та забезпечувати його безперебійне виконання», - зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Загалом, Меморандум передбачає взаємодію учасників ринку зерна, пошук компромісних рішень, обмін інформацією та здійснення моніторингу зернового ринку. Також Меморандум значно сприяє забезпеченню прогнозованості та ритмічності експорту зерна, а також пропорційного навантаження на інфраструктуру.

«Ми маємо великий досвід в рамках Меморандуму, який співпадає з тим запитом, який є на глобальних ринках зернових, щодо забезпечення прозорості, стабільності постачать та належної координації між виробниками і трейдерами. В рамках Міжнародної ради по зерну наш Меморандум став фактично одним з найбільш взірцевих інструментів в забезпеченні усіх цих елементів. Постійний діалог і координація зусиль потрібні для того, щоб формувати вміння не лише вирощувати зерно, але також правильно торгувати і знаходити баланс між усіма компонентами ринку зерна», - зауважив заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка.

Нагадаємо, 17 серпня 2020 року Мінекономіками та основні стейкхолдери на ринку зерна визначили граничні обсяги експорту зерна на 2020/2021 маркетинговий рік. Зокрема, граничний об’єм пшениці на експорт становитиме 17,5 млн тонн, жита – 1 тис. тонн. Крім того, 25 січня учасники зернового ринку внесли зміни у відповідний додаток та погодили граничний обсяг експорту кукурудзи на рівні 24 млн тонн.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2