Міністерство економіки України

Малі та середні підприємці стануть основою економічного зростання і розвитку, - Юлія Свириденко на річниці грантової програми «Власна справа»

Власна справа

Підприємці – це сила, яка рухає економіку України зараз і яка допоможе якнайшвидше відновитися після перемоги. Для підтримки бізнесу в умовах війни Уряд ініціював грантову програму «єРобота», найпопулярнішим компонентом якої стала програма «Власна справа».

Сьогодні, 26 липня, Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко взяла участь у масштабному заході “Грантова програма «Власна Справа»: рік підтримки українського бізнесу”, присвяченому річниці грантової програми «Власна справа». Завдяки їй українські підприємці залучили вже понад 1,3 млрд грн на розвиток бізнесу. Захід відкрив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Безповоротні гранти бізнесу – це реальна інвестиція Уряду, яка сприяє зростанню підприємницької активності, генерує додану вартість, змінює структуру експорту, це нові робочі місця, гарантія соціальної стабільності, розвиток громад», - відзначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час вітального слова.

«Власна справа», яку реалізує Мінекономіки спільно з Мінцифри та Державною службою зайнятості, стала найпопулярнішим компонентом програми «єРобота». Лише за рік гранти за цим напрямом отримали 6 тисяч підприємців, які сумарно сплатили до бюджету понад 336 млн. грн.

«Я вірю, що малі і середні підприємці стануть основою економічного зростання і розвитку. За рік програма «єРобота» вплинула не лише на нашу економіку, але і на життя десятків тисяч людей. Адже кожен підприємець, який отримав грант, також створював щонайменше одне нове робоче місце. Так, за всіма компонентами програми «єРобота» вдалося створити 20 тисяч нових робочих місць. Загалом за рік учасники “єРобота” отримали грантів на понад 4 млрд. грн», — зазначила Юлія Свириденко.

За умовами програми «Власна справа» підприємець може отримати грант до 250 тисяч гривень на створення або розвиток бізнесу. Це може зробити як початківець, так і людина із досвідом у бізнесі. До кінця 2023 року відбудеться ще 8 хвиль подачі заявок на гранти за програмою «Власна справа» із загальним фінансуванням в 1 млрд. грн.

За рік планується видати 10 тисяч мікрогрантів та тисячу грантів на переробку. Крім того пріоритет Уряду — підтримувати створення та розвиток ветеранських бізнесів.

«Дуже важливо, що крім надання грантів ми пропонуємо навчання, перенавчання, здобуття додаткової кваліфікації для того, щоб українські підприємці стали ще більш успішними. Наразі українцям доступні вже п’ять грантових проєктів в рамках програми «єРобота» – це «Власна справа», гранти для переробних підприємств, гранти для ветеранів і їхніх дружин та чоловіків, а також гранти на теплицю або сад. Від завтра починається нова хвиля на отримання грантів на переробку. За програмою можна отримати грант до 8 млн. грн», — підкреслила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр подякувала Посольству США в Україні та пані Послу Бріджит Брінк, програмі USAID, які протягом року були надійною підтримкою. Вона висловила впевненість, що підтримка продовжиться і надалі для того, щоб українці могли започатковувати власні справи, займатися переробкою, започатковували ветеранські бізнеси та рухали економіку вперед.

«Уряд Сполучених Штатів і вся команда Посольства США в Києві пишається тим, що підтримує український народ, коли він долає перешкоди, прокладаючи шлях до процвітаючого майбутнього та економічного відновлення. Український бізнес продемонстрував неймовірну адаптивність, продовжуючи працювати, зберігаючи свій персонал заради майбутнього України. Український малий і середній бізнес є основою економічної діяльності та працевлаштування в Україні. Тому уряд Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Урядом України, щоб підтримати грантову програму «Власна Справа», - зазначила Посол Бріджит Брінк.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json