Україна подала до СОТ запит проти РФ, – Наталія Микольська

Сьогодні зранку Україна подала до СОТ запит на проведення консультацій із Російською Федерацією щодо обмеження імпорту товарів для залізниці (вагонів та рухомого складу, стрілочних переводів, інших комплектуючих) походженням з України, заявила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська під час брифінгу в прес-центрі Будинку Уряду.

Вона розповіла, що це перший запит щодо запроваджених РФ обмежень до товарів українського походження. Починаючи з березня 2014 року РФ без достатніх обґрунтувань почала широке застосування заборон стосовно імпорту товарів для залізниці (вагонів та рухомого складу, стрілочних переводів, інших комплектуючих).

Такі обмеження стосуються українських виробників, а саме: ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод", ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод”, ПАТ "Азовзагальмаш", ДП “Харківський машинобудівний завод “ФЕД”.

Серед запроваджуваних Російською Федерацією заходів,  що обмежують продаж товарів українського походження на її ринку, відбувається призупинення дії виданих раніше сертифікатів відповідності, відмова у визнанні сертифікатів, отриманих належним чином у сертифікованих лабораторіях Республік Білорусь та Казахстан, а також обмеження видачі компетентними органами Російської Федерації нових сертифікатів українським виробникам.

Таким чином, у 2013 році експорт товарів групи №86 до Російської Федерації становив 1,7 млрд дол. США (11,8 % експорту до Росії), в 2014 році – 600 млн дол. США (6,1 %), а за 7 місяців 2015 році – лише 51 млн дол. США (2,2%), за умови збереження тенденції річний обсяг може становити близько 100 млн дол. США.

“Ми вважаємо, що ці обмеження, введені РФ необґрунтовані й не відповідають нормам угод СОТ. Це питання піднімалось неодноразово в комітетах СОТ, подавалися всі можливі запити до РФ з приводу врегулювання даного питання, вони не отримали ніякої реакції та вирішення. Це не залишило нам ніякої іншої можливості, ніж вирішити це питання системно, звернувшись до СОТ, і скористатись процедурою врегулювання суперечок для того, щоб нам дали відповідь на питання про обґрунтованість дій РФ”, - повідомила Наталія Микольська.

Торговий представник України додала, що “ми вважаємо ці дії непрозорими, невиправданими та такими, що мають дискримінаційний характер й очікуємо від РФ врегулювання цього питання на стадії консультацій, які мають відбутися протягом 30 днів з моменту подачі запиту”. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json