Міністерство економіки України

Уряд зробив наступний крок для наближення до підписання “промислового безвізу”

Уряд посилив нагляд за безпекою нехарчової продукції та якістю надання споживачам комунальних послуг. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 8 березня 2024 року.  

Постанова, зокрема, частково повертає перевірки безпечності нехарчової продукції   у відповідних галузях (наприклад, побутова техніка, автоприлади, комп'ютери, циркулярні пили, підіймачі для обслуговування транспорту, газонокосилки, кухонні комбайни тощо).  Документ ухвалений на виконання  зобов’язань України перед міжнародними партнерами.

“Ухвалення такого рішення є вимогою наших європейських партнерів. Зокрема, це  – необхідний крок в рамках рекомендацій Європейської Комісії з підготовки до укладення Угоди АСАА («промислового безвізу») та програми Ukraine Facility. Також  це допоможе захистити споживачів від порушень безпеки нехарчової продукції та законодавства на ринку надання житлово-комунальних послуг, щодо яких ми регулярно отримували скарги», – зазначив Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.  

Згідно з рішенням Уряду, відновлюються планові та позапланові перевірки нехарчової продукції у 3-х пріоритетних напрямках Угоди АСАА: 

  • електромагнітної сумісності;
  • низьковольтного електричного обладнання;
  • безпеки машин і механізмів.

Також відновлюються позапланові перевірки у сфері надання комунальних послуг, зокрема щодо:

  • встановлення державних регульованих цін;
  • законодавства про захист прав споживачів та метрологічного нагляду.

Під час попередніх консультацій легальний бізнес підтримав посилення нагляду за безпечністю нехарчової продукції.  Адже це перешкоджатиме роботі нелегальних постачальників. 

Довідково: 

Уряд спільно з Радою з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, Радою бізнес-омбудсмена запустили комунікаційну складову платформи “Зроблено в Україні”, яка допоможе виміряти рівень задоволеності підприємців державними інституціями та послугами, а також отримати зворотній зв”язок щодо порушень та перевищення повноважень органів контролю та нагляду. Вона працює на базі pulse.gov.ua

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json