Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Мінекономіки опублікувало дослідження «Скільки енергії споживається при виробництві молочної продукції?»
27.11.2020 | 13:12 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках проєкту технічної співпраці «Консультування підприємств щодо енергоефективності» працює над підвищенням  рівня обізнаності про енергоефективність (ЕЕ) та потенціал енергозбереження українських підприємств. Метою проєкту є продемонструвати економічну та технічну доцільність заходів з підвищення енергоефективності у компаніях. 

Результати енергоаудитів, проведених у рамках Проєкту на 13 підприємствах молочної галузі, викладені у брошурі «Скільки енергії споживається при виробництві молочної продукції?», яку GIZ (Energy Efficiency and Climate Projects) презентував за підтримки Мінекономіки та Держенергоефективності.

Цей короткий аналітичний звіт ілюструє структуру енергоспоживання, вартість енергії, що споживається на виробництво продукції, потенціал заощадження енергії та конкретні заходи з енергоефективності, а також наводить дані щодо обсягів викидів парникових газів на підприємствах молочної галузі України, а також демонструє потенційні довгострокові результати проєктів у сфері енергоефективності та боротьби зі змінами клімату. 

Дослідження  буде цікавий директорам компаній, власникам компаній та інвесторам української молочної галузі, оскільки він буде корисним для всіх охочих, а не лише для  експертів з енергоефективності. 

Кілька важливих висновків, представлених у брошурі «Скільки енергії споживається при виробництві молочної продукції?»:

-   Молочна галузь значною мірою залежить від природного газу: на цей енергоносій припадає 57,8%, від загального енергоспоживання;

-  На процеси виробництва припадає 80 % спожитої енергії;

-  45% енергозаощаджень можна досягнути запровадженням заходів з енергоефективності з періодом окупності до 2 років;

- Сукупне річне споживання енергії підприємствами молочної галузі становить від 2,3 до 49,5 ГВт/год.

 Ознайомитись з брошурою можна у вкладенні:

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2