Міністерство економіки України

Юлія Свириденко під час зустрічі з регіональним директором Світового банку: «Україна потребує іноземних інвестицій, бо вони мають найвищий мультиплікаційний ефект для економіки»

Світовий банк_710

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко провела зустріч з регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи Арупом Банерджі.

Під час зустрічі сторони обговорили наступні питання:

  • створення фонду відновлення України,
  • співпраця з інститутами Світового банку щодо сприяння інвестування в українську економіку,
  • поточні урядові програми стимулювання бізнесу і створення робочих місць.

Вже наступного тижня у Вашингтоні відбуватимуться щорічні збори МВФ за участі Світового Банку. Очікується, що зокрема буде обговорено й механізм наповнення трастового фонду для відновлення України, який має з’явитися найближчим часом.

Аруп Банерджі запевнив, що питання щодо створення і функціонування фонду для відновлення України буде винесено на найближче засідання ради директорів Світового банку (заплановано на кінець жовтня).

У свою чергу Юлія Свириденко заявила, що Україна також потребує збільшення інвестицій, які могли б надходити навіть під час війни і стимулювати економіку.

«Україна потребує іноземних інвестицій, адже саме вони мають найвищий мультиплікативний ефект для економіки. Зараз іноземні інвестори не наважуються приходити в Україну через військові ризики. Тому ми дуже сподіваємось на співпрацю з MIGA (Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій), яке вже виділило Україні 30 мільйонів доларів США на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій під час війни», - заявила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, Україна розраховує, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) винесе на затвердження Ради директорів Світового банку пакет фінансової допомоги для залучення інвесторів вже в листопаді цього року. Пакет передбачатиме фінансування на 1 млрд доларів – це буде як пряме кредитування, так і фінансові гарантії та інструменти торгового фінансування. Це може допомогти збільшити інвестиції в Україну мінімум на 3 млрд доларів.

Аруп Банерджі підтвердив високу довіру до українського уряду з боку IFC і Світового банку:

«IFC довіряє українському уряду. Коли буде реалізовано один або декілька інвестиційних проектів в рамках співпраці з MIGA, гадаю, що інвестиції в Україну зростуть. Іноземний приватний бізнес зараз очікує на можливість прийти до України. Але всіх лякають військові ризики. Якщо буде реалізовано один чи декілька пілотних проекти, то, я впевнений, гроші інвесторів прийдуть сюди. Після війни ваша країна стане дуже привабливим місцем для життя. Впевнений, що ви побачите не тільки приплив фінансування, але ще й великий потік людей, які будуть бажати жити і працювати в Україні».

Також Аруп Банерджі рекомендував звернутись до IFC з пропозицією алокувати частину коштів не на пряме кредитування, а в якості кредитних ліній за участі українських комерційних банків. Це дозволить працювати інвесторам з меншими сумами та пом’якшити вимоги до позичальників. Також це потенційно може дозволити використати гроші IFC для фінансування механізмів грантової підтримки підприємців. 

Під час розмови представник Світового банку високо оцінив зусилля Уряду щодо підтримки економіки та фінансової стабільності країни під час війни. Він також запевнив, що у жовтні Світовий банк надасть Україні остаточний звіт з пропозиціями та рекомендаціями щодо вдосконалення системи управління державними фінансами.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json