Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

12
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Степан Кубів: За півроку малої приватизації держава заробила понад 808 млн грн
18.02.2019 | 15:07 | Прес-служба Мінекономрозвитку

За перші 6 місяців малої приватизації відбулося 593 успішні електронні аукціони, які принесуть державному та місцевим бюджетам понад 808 млн грн. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, коментуючи перші підсумки реалізації нового закону “Про приватизацію державного і комунального майна”.

“Мінекономрозвитку створило механізм малої приватизації з метою реалізації надлишкових активів та як елемент державної підтримки малого та середнього бізнесу. Ми бачимо, що малі та середні підприємці активно користуються системою ProZorro.Продажі для розширення або модернізації бізнесу - купують нерухомість або обладнання”, - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр.

Степан Кубів нагадав, що згідно з новим законом, об'єкти в рамках малої приватизації виставляють у систему ProZorro.Продажі Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади: “І тут надзвичайно цікавою є поточна ситуація, за якої ФДМУ йде з муніципалітетами пліч-о-пліч: з 808 млн грн, які мають отримати організатори аукціонів, ФДМУ отримає 405 млн від 280 аукціонів, а органи місцевого самоврядування - майже 404 млн від 313 успішних аукціонів”.

Станом на 18 лютого до реєстру з малої приватизації внесено 1812 об’єктів. Загальна кількість оголошених аукціонів по виставленим об'єктам - 2078 (по одному об’єкту може проводитись декілька аукціонів), загальна оголошена вартість продажу по об’єктам становить майже 2,25 млрд грн.

Як відомо, відповідно до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", який набув чинності в березні 2018 року, мала приватизація відбувається через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляють об'єкти в рамках малої приватизації Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади. Перший аукціон у системі відбувся 17 серпня 2018 року.

Мала приватизація проходить за сприяння Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI) та проекту «Ефективне управління державними фінансами» (GIZ Україна), які фінансово підтримували розробку та функціонування спеціального модуля системи ProZorro.Продажі.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json