Міністерство економіки України

єРобота: Підприємці, що отримали мікрогранти, сплатили 71 млн грн податків та зборів

єРобота: Підприємці, що отримали мікрогранти, сплатили 71 млн грн податків та зборів

Чергові 228 переможців програми “Власна справа” отримають від держави мікрогранти на започаткування й розвиток бізнесу на 55 млн грн за підсумками восьмої хвилі подачі заяв. З початку дії програми  отримувачі мікрогрантів вже сплатили до бюджету 71 млн грн податків, зборів та обов'язкових платежів. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“За результатами восьмої цього року хвилі подачі заяв на мікрогранти 228 українців визнано переможцями і вони отримають від держави фінансову підтримку на започаткування або розширення свого бізнесу на суму 55 млн грн. Загалом з початку дії програми “Власна справа” можливістю отримати мікрогрант скористались майже 5,5 тисяч українців, з яких 4 622 вже отримали кошти на понад 1 млрд грн і реалізують свої проекти та створюють нові робочі місця. Ці підприємці вже сплатили до бюджету 71 млн грн податків, зборів та ЄСВ. Загалом переможці програми зобов’язались створитти 12,5 тисяч робочих місць”, - повідомила Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів восьмої хвилі 59% жінок і 41% чоловіків, 70% переможців мають вищу освіту. Найбільше з них із Львівської (42 особи), Вінницької (20 осіб), Київської (19 осіб), Рівненської (16 осіб), а також міста Києва (24 особи). 

81% отримувачів мають діючий бізнес, з яких фізичні особи-підприємці складають майже 67%, юридичні особи - 14%. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці восьмої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів - 72 особи;
  • тимчасове розміщування й організація харчування - 37 осіб;
  • переробна промисловість - 27 осіб.

Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створять близько 8000 нових робочих місць.

 Цього року на програму “Власна справа” бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json