Два місяці кампанії з легалізації праці: виявлено понад 8,5 тисяч неформальних працівників

За два місяці кампанії з легалізації праці було розпочато 2463 інспекційних відвідування та виявлено 8505 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів. В ході проведених заходів укладено трудові договори із 4026 працівниками.

Найчастіше незадекларовані працівники використовувалися у сферах:

  • тимчасового розміщування і організації харчування,

  • сільського господарства;

  • торгівлі.

В середньому виявлено 5 незадекларованих працівників на одного перевіреного роботодавця. Найбільше їх було виявлено у Київській (655), Одеській (634) та Запорізькій (561) областях. Так, зокрема, інспекторами праці Головного управління Держпраці у Київській області за результатами інспекційного відвідування фізичної особи-підприємця, який орендує приміщення хлібопекарні з цехами виробництва у місті Біла Церква Київської області, було виявлено 74 працівники, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Нагадуємо, що з 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуваються відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю https://bit.ly/3xQhWkR.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json