Міністерство економіки України

Безпека людей та ефективність техніки: Уряд затвердив вимоги обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування

Кабінет Міністрів України підтримав запропонований Мінекономіки експериментальний проєкт з обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування та пов’язаних з ними компонентів і обладнання. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 8 березня 2024 року.

«Фактично на наших очах в Україні формується кластер виробництва техніки та обладнання для розмінування. Напрямок розвивається дуже динамічно та потужно. Вітчизняні винахідники та виробники беруть на озброєння й удосконалюють всі кращі напрацювання, які є у світі. А також пропонують власні розробки, що не поступаються, а часом, перевершують іноземні аналоги.

Запропонований порядок сертифікації містить у собі чітко виписані стандарти, а також прозору і зрозумілу процедуру. Чіткі вимоги до продукції будуть орієнтиром для наших виробників. Ключовим для нас є питання безпеки тих, хто працюватиме з технікою та обладнанням. Друге – це живучість та ефективність машин. І, безперечно, ми дивимося в майбутнє: переконана, що українські розробки будуть мати попит у всьому світі. Тому важливо, щоб виробництво вже сьогодні базувалося на міжнародних стандартах», - розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Відповідно до рішення, сертифікація продукції здійснюватиметься  Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Міноборони. Сертифікації підлягатимуть механізовані засоби вітчизняного виробництва, або іноземні, що постачаються в Україну, в тому числі міжнародними партнерами, як технічна чи гуманітарна допомога. Інститут вестиме перелік виданих сертифікатів та здійснюватиме періодичний технагляд за сертифікованою продукцією.

При цьому, якщо продукція закордонного виробництва має сертифікат країни-виробника, який підтверджує відповідність вимогам, затверджених Порядком, то такий сертифікат визнається Інститутом. І лише в разі наявності невідповідностей українським вимогам, іноземна техніка має пройти українську сертифікацію за процедурою. Важливо також, що експлуатація техніки та обладнання, введених в обіг до набуття чинності Порядком сертифікації, не може бути заборонена чи обмежена.

Як розповів заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, під час розробки вимог був урахований весь світовий та український досвід і практики. Порядок сертифікації містить вимоги до всіх наявних типів механізованих засобів, що використовуються у сфері протимінної діяльності. Зокрема до:

  • механізованих засобів (легких, середніх та важких) гуманітарного розмінування;
  • механізованих засобів бойового розмінування;
  • обладнання для тралення механізованих засобів;
  • механізованих засобів гуманітарного чи бойового розмінування з дистанційним керуванням;
  • механізованих засобів підготовки ґрунту до розмінування;
  • обладнання для виявлення вибухонебезпечних предметів і т.д.

Вимоги включають як параметри безпеки, так і ефективності.

«Наприклад, шасі легких механізованих засобів гуманітарного розмінування мають бути захищені від підриву вибухівки масою не менше 0,57 кг в тротиловому еквіваленті, середні – не менше 6 кг, важкі – не менше 8 кг. При цьому оператор будь-якого з цих засобів має бути гарантовано захищений від наслідків підриву вибухівки масою не менше 6 кг в тротиловому еквіваленті. Це відповідає українським та міжнародним стандартам. Обладнання для тралення має витримати не менше п’яти вибухів та зберігати при цьому можливість виконувати завдання. Окремі вимоги є до машин для підготовки ґрунту – вони стосуються здатності техніки видаляти рослинність, обробляти, в тому числі важкі ґрунти», - розповів Ігор Безкаравайний.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json