Мінекономрозвитку звільнило директора ДП "Електронмаш" через незаконне привласнення майна та інші зловживання

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 26 березня 2018 року звільнило директора державного підприємства "Електронмаш" Віктора Мову з займаної посади у зв’язку зі зловживаннями владою і службовим становищем.

Інформація про зловживання та порушення надійшла до Мінекономрозвитку від Служби безпеки України. За даними СБУ, під час перебування на посаді директора підприємства Віктор Мова разом з іншими посадовими особами підприємства з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн гривень, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 384,4 м кв., оздоровчий табір та інші активи на користь підприємства, засновником якого є родич Віктора Мови.

За отриманою інформацією, керівництво ДП “Електронмаш” регулярно проводило закупівлі товарів та послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами в одних і тих самих приватних структур,  пов'язаних з Віктором Мовою.

Серед зловживань, виявлених правоохоронними органами на ДП “Електронмаш” під час діяльності Віктора Мови є також придбання протягом 2015-2016 року різних товарів на суму 31 239 млн грн за кошти підприємства для власних потреб, незаконна розтрата коштів ДП “Електронмаш” через передачу електромереж підприємства у користування приватним комерційним структурам без подальшої оплати за неї, недотримання вимоги щодо публічності звіту держпідприємства про свою діяльність тощо.

Починаючи з 2016 року Мінекономрозвитку неодноразово зверталося до керівництва ДП “Електронмаш” та Віктора Мови, зокрема, з вимогою надати пояснення по низці сумнівних операцій, а також припинити порушення та сприяти проведенню аудиту на підприємстві з метою визначення фактичної вартості земельної ділянки, нерухомості підприємства та незалежної оцінки діяльності ДП “Електронмаш”.

Вимоги та вказівки Мінекономрозвитку на підприємстві не були виконані, внаслідок чого Мінекономрозвитку прийняло рішення про відсторонення та подальше звільнення Віктора Мови.

З 26 березня 2018 року на підприємстві призначено тимчасового виконувача обов'язків директора, якому доручено зібрати детальну інформацію про діяльність ДП “Електронмаш” за період з 2000 року та передати її до Мінекономрозвитку та правоохоронних органів для належної правової оцінки та вжиття заходів реагування.

Також найближчим часом буде оголошено відкритий конкурс на зайняття посади керівника ДП “Електронмаш”.

Довідково:

ДП “Електронмаш”  створене на базі заводу електронних обчислювальних та керуючих машин 1965 року і спеціалізується на постачанні комплектуючих та готової обчислювальної техніки та електронної продукції. ДП “Електронмаш” випускає, зокрема, прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці, а також побутові лічильники природного газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Продукція держпідприємства включає електронне обладнання для керування вітровими електричними установками потужністю 100 кВт (ВЕУ USW 56-100) та 600 кВт (ВЕУ Т 600-48).

ДП “Електронмаш” переданий до сфери управління Мінекономрозвитку у 2014 році зі сфери управління Міністерства промислової політики.

ДП “Електронмаш” включене до групи підприємств, які підлягають приватизації.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json