Залучення кредитів для приватного сектору - один із ключових інструментів підтримки бізнесу, - Олександр Грибан

Залучення кредитів для приватного сектору - один із ключових інструментів підтримки бізнесу, - Олександр Грибан

Підтримка бізнесу та створення нових робочих місць - серед пріоритетних напрямків роботи Міністерства економіки у 2023-му році. Про конкретні інструменти підтримки розповів заступник Міністра економіки України Олександр Грибан під час зустрічі з бізнесом «Консолідуємо зусилля», що пройшла у Бучі, на Київщині. 

“Ми починаєм цей рік із зустрічі із представниками бізнесу Київської області і надалі плануємо регулярно проводити такі заходи по всій Україні. Український бізнес навіть в умовах воєнного часу знаходить рішення складних проблем і продовжує працювати, забезпечуючи надходження до бюджету. Тож завдання Уряду - задіяти всі можливі інструменти задля того, аби підтримати підприємців. Один із ключових інструментів у поточних умовах - це залучення кредитів для приватного сектору. Йдеться як про пряме кредитування, так і про покриття кредитних та воєнних ризиків”, - зазначив Олександр Грибан

Нагадаємо, раніше рада директорів Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка входить в структуру Світового банку, підтримала програму фінансування українського бізнесу на 2 млрд дол. Основні напрямки програми - пряме кредитування позичальників  та торгове фінансування для українських банків, агросектора та підприємців малого та середнього бізнесу. Також вже доступні програми кредитування приватного сектору від ЄБРР та Європейського Інвестиційного Банку.

Міністерство економіки сприяє комунікації з міжнародними організаціями, інвестиційними агенціями для мобілізації міжнародного капіталу. 

“Для стимулювання притоку прямих іноземних інвестицій ми активно працюємо з міжнародними партнерами над механізмом страхування військових ризиків та щодо залучення боргового фінансування від МФО для реалізації інвестиційних проектів. З вересня за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) діє платформа Advantage Ukraine, через яку ми отримуємо запити на інвестпроекти в Україні. Команда Advantage Ukraine допомагає в оформленні заявок, комунікації з кредиторами та потенційними інвесторами”, - розповів Олександр Грибан. 

Багатостороннє  агентство з гарантування інвестицій (MIGA) виділило Україні 30 млн доларів на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій. Перші клієнти вже отримали попередні умови такої страховки, які ми зможемо розголосити найближчим часом. Окрім MIGA, налагоджена робота з американською DFC, яка не тільки страхує воєнні та кредитні ризики, але й також надає пряме кредитування. 

Окремо на зустрічі “Консолідуємо зусилля” йшлося про грантову підтримку бізнесу. Нагадаємо, за рішеннями Мінекономіки, в 2022 році переможці грантової програми підтримки бізнесу єРобота отримали 1,555 млрд грн. Фінансування грантових програм залишається пріоритетом і в 2023 році. Поряд із зусиллями держави, вагомий внесок у розвиток підприємництва також здійснюють наші міжнародні партнери, зокрема, USAID та GIZ, грантовими програмами яких Мінекономіки також закликає користуватись український бізнес.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json