Про вартість газу, логістику і бронювання, - Юлія Свириденко зустрілась з представниками хімічної промисловості

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко провела онлайн-зустрічі з асоціаціями хімічної промисловості.

Під час зустрічі, в якій брали участь народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представники асоціацій хімічної промисловості,  порушувались питання щодо:

  • придбання природного газу, що виробляється в Україні, за пільговою ціною;

  • вирішення логістичних проблем;

  • бронювання працівників;

  • обмеження постачання електроенергії;

  • поширення на хімічні підприємства пільги Закону України про індустріальні парки;

  • розроблення стратегії підтримки виробництва добрив за європейським прикладом;

  • стимули та преференційна підтримка при створенні нових ключових виробництв.

Найбільш болючим питанням для хімічної галузі є високі ціни на енергоносії. Адже в деяких  видах продукції собівартість на 70% складають саме енергоносії. Тому хіміки пропонували продавати їм газ, що видобувається в Україні, за пільговою ціною, або знизити податки на такий газ.

Як зазначила Юлія Свириденко, насамперед потрібно забезпечити пільговим газом населення: 

«Баланс газу в Україні такий, що ми добуваємо близько 17 млрд кубометрів, а використаємо близько 21 млрд кубометрів цього виду палива. Тобто ми маємо десь купити ще 4 млрд кубометрів. При такій математиці для нас найважливіше забезпечити газом населення та підприємства теплокомуненерго, а питання промисловості розглянути в межах залишків балансу», - пояснила Міністр економіки України.

Що стосується можливого зниження ПДВ на газ, як це пропонували хіміки, то Данило Гетманцев заявив, що зниження податків для окремої галузі чи на окремий вид сировини – це як інвестиція в підприємства.

«Якщо ви доведете, що зниження ПДВ призведе до створення нових робочих місць, розвитку підприємств, вихід на нові ринки збуту, то ми цю пропозицію, звичайно, розглянемо», - запевнив Данило Гетманцев.

У той же час він наголосив, що для хіміків може бути запропоноване скасування екологічного податку на час воєнного стану, а також на деякий період після його закінчення. Також дія закону про Індустріальні парки може бути поширена і на хімічну галузь. 

Щодо вартості газу, хіміки погодились з тим, що на внутрішньому ринку його вартість зараз знижується, і в порівнянні з цінами ЄС в Україні блакитне паливо для промисловості зараз коштує у півтора рази дешевше, ніж в Європі.

Окремо сторони підняли питання бронювання працівників. Адже на деяких підприємствах відтік кваліфікованої робочої сили складає до 30% - частина захищає Україну в лавах ЗСУ, а частина людей виїхали за кордон. Наразі розглядається питання щодо спрощення процесу бронювання по дефіцитним спеціальностям.

Ще одна проблема, з якою стикнулись представники хімічної галузі, - віялові відключення споживачів внаслідок пошкодження енергетичної інфраструктури. В Уряді питання дефіциту електроенергії пообіцяли вирішити після під’єднання Запорізької АЕС до української енергосистеми.

Також сторони домовились підняти питання налагодження логістики для експорту української продукції на найближчій зустрічі з керівництвом «Укрзалізниці», яка запланована на цей тиждень.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json