Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Посилюємо обороноздатність: Уряд передав Вінницький авіазавод в управління «Мотор-Січі»
01.08.2023 | 16:14 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Кабінет Міністрів України передав акції «Вінницького авіаційного заводу» в управління ПАТ «Мотор Січ». Відповідне рішення прийнято Урядом на засіданні 1 серпня 2023 року на пропозицію Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), як виняток, передбачений законодавством.

Наразі акції Вінницького авіаційного заводу за рішенням суду перебувають в управлінні АРМА. У свою чергу ПАТ «Мотор Січ» за рішенням військових органів було відчужено на користь держави в листопаді 2022 року. Нині «Мотор Січ» управляється Міністерством оборони України.

Як пояснив заступник Міністра економіки Олексій Соболев, «Вінницький авіазавод» історично тісно співпрацює з «Мотор-Січчю», виконуючи капітальні ремонти та модернізацію двигунів для гвинтокрилів. У свою чергу, відчужене державою ПАТ «Мотор Січ» виконує важливі завдання з посилення обороноздатності країни. 

«Визнано доцільним передати управління Вінницьким авіазаводом від АРМА до ПАТ «Мотор-Січ». Це забезпечить безперебійну роботу заводу, покращить управління і дозволить обом підприємствам ефективно працювати на оборону України», - зазначив Олексій Соболев.

Нагадаємо, Закон Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів передбачає, що у виняткових випадках, активи, на які накладено арешт, можуть бути передані в управління підприємств галузі, які належать державі. Наприклад, такий виняток може застосовуватися, якщо існує ризик переривання роботи підприємства ОПК чи авіабудівної галузі.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2