Міністерство економіки України

Участь корейського бізнесу у відновленні України стане ще одним кроком до зміцнення двосторонніх відносин, - Юлія Свириденко

У 2023 році для швидкого відновлення України потрібно 14 млрд доларів. Зокрема, пріоритетними для співпраці між Україною та Кореєю є такі галузі, як: електрика і водень, виробництво енергетичного обладнання, розвиток зеленої металургії, логістика, виробництво літію та батарей, електрокарів і міського транспорту. Україна зацікавлена у широкому залученні корейського бізнесу до реалізації спільних інвестиційних проектів для відбудови України та відновлення національної економіки.

Ці та інші теми обговорила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко у ході зустрічі з Корейсько-українською асоціацією торгівлі та промисловості (KUATI) та корейськими компаніями 15 травня. У зустрічі взяли участь такі корейські компанії, як Viva Mobility (JJ Group), Woojin, SoftBank, SK Mobile Energy, Tera Factory, Doosan Enerbility, KEPCO, LS, Daemyoung, Hanwha, Hyundai Heavy Industries, Hyundai Corporation, TYM.

«Перед нами два головних завдання: зробити все для перемоги і почати відбудовувати Україну вже зараз, не чекаючи закінчення війни. На платформу Advantage Ukraine вже спрямовано проекти на сотні мільйонів доларів. За оцінками Світового банку потреби для відновлення України вже складають понад $400 млрд, а фінансування проектів розвитку, за оцінкою Мінекономіки – понад $500 млрд. Інвестувати в розвиток України – це нові перспективи для корейського бізнесу і ми очікуємо на його участь у цьому процесі», - зауважила Юлія Свириденко.

Перший віце-прем’єр-міністр зазначила, що йдеться і про проекти, які безпосередньо стосуються відбудови України, і проекти, спрямовані на розвиток економіки: житлове будівництво, відновлювана енергетика, виробництво акумуляторів, суднобудування, автомобільний, залізничний бізнес та виробництво спеціалізованої агротехніки.

Так, Юлія Свириденко запросила корейські компанії-виробників електромобілів та машинобудівників до співпраці, зокрема, досягнуто попередні домовленості про потенційне розміщення виробництв в Україні. 

Перший віцепрем’єр-міністр запропонувала корейським компаніям розмістити свої виробничі потужності, в тому числі в індустріальних парках, а також долучитися до розвитку індустріальних парків в Україні в якості їх керуючих компаній. Україна в свою чергу пропонує державні стимули у вигляді звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на імпорт обладнання для підприємств-виробників.

«Дякуємо корейській стороні за участь у Луганській конференції з питань відбудови України та конференції з питань відновлення України у Берліні. Ми також очікуємо на участь корейської сторони у конференції з відновлення України, яка відбудеться у липні в Лондоні. Україна має амбітну ціль – протягом 12 місяців після закінчення війни створити безпечне середовище для комфортного проживання людей і ведення бізнесу в Україні. Сподіваюся, що корейський бізнес візьме активну участь у цьому процесі», - підкреслила Юлія Свириденко.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json