Міністерство економіки України

Нові санкції щодо Януковича і Курченка - Міжвідомча робоча група Кабміну продовжує атаку проти зрадників і олігархів

Кабінет Міністрів України запропонував розширити санкції проти зрадників - експрезидента Віктора Януковича та ексміністра оборони Павла Лєбєдева, а також олігархів Сергія Курченка та Олега Дерипаски.

Відповідні пропозиції, які були попередньо розглянуті Міжвідомчою робочою групою (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики (її з кінця серпня очолює Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко), містяться у рішенні, ухваленому Урядом на засіданні 10 вересня.

Слід відмітити, що з появою МРГ активність та ефективність санкційних ударів по державі-агресору та її поплічникам помітно зросли. Якщо говорити образно, в популярних нині термінах, сьогодні проти ворога з боку України застосовуються наші «санкційні HIMARS» - найсучасніші інструменти, які надає законодавство.

«У травні Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які покликані підвищити ефективність санкцій, зокрема передбачено можливість стягнення активів підсанкційних осіб у дохід держави. І сьогодні ми використали нові можливості, закладені цими змінами, для посилення санкцій проти експрезидента України Віктора Януковича та наближених до нього Сергія Курченка і колишнього міністра оборони Павла Лєбєдева, а також російського бізнесмена з оточення Путіна - Олега Дерипаски" - пояснює голова МРГ, Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Своїм рішенням Уряд вносить на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування до вказаних осіб санкції у виді “блокування активів - тимчасового позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що їм належать, в тому числі через інших фізичних або юридичних осіб”.

Нові санкції стануть чинними після того, як відповідне рішення РНБО буде введено в дію Указом Президента України.

Таким чином, це рішення суттєво збільшує ефективність санкцій, раніше ухвалених проти Віктора Януковича та інших осіб, оскільки позбавляє їх можливості розпоряджатися активами за допомогою сторонніх осіб.

Окрім того, застосування санкцій у виді “блокування активів” у новій редакції Закону України «Про санкції» дає можливість Міністерству юстиції виявити та розшукати активи підсанкційних осіб та звернутися до Вищого антикорупційного суду з поданням щодо стягнення активів згаданих підсанкційних осіб на користь (в дохід) Держави.

Нагадаємо, Міжвідомча робоча група на засіданні 9 вересня розглянула та погодила проєкт Концепції державної санкційної політики, який передбачає більш системний, зважений та стратегічний підхід до санкційної політики, зокрема і відносно осіб, причетних до розв’язання війни росії проти України та створення загроз національній безпеці.

Раніше за результатами розгляду Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики Уряд направив на розгляд РНБО пропозиції щодо санкцій до колишнього міністра МВС Віталія Захарченка та відносно «Росатому» й пов’язаних/афілійованих з компанією фізичних та юридичних осіб (пакет готується для внесення на розгляд Ради національної безпеки і оборони України).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json