Ігор Петрашко: Скорочення ВВП України на 4% за 2020 рік - один із найнижчих показників у світі

Внаслідок кризи постраждали економіки практично всіх країн,  але бізнеси вже почали адаптовуватися. І тут вже від політики Уряду та Мінекономіки, зокрема, залежить, краще чи гірше вони будуть адаптуватися. 

Про це йшлося під час інтерв'ю Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка для журналу “Кореспондент”.  

“За 2020 рік ВВП України скоротився на 4%. Це один із найнижчих показників у світі. Я вважаю, що ми зробили досить багато правильних речей, щоб мінімізувати падіння і закласти базу для довгострокового зростання”, - прокоментував Міністр Ігор Петрашко.

 За словами Міністра, вирішували два основних завдання: по-перше, яким чином не допустити звільнення людей, по-друге, – забезпечити доступ до фінансового ресурсу, особливо для мікро і малого бізнесу. 

“Уряд запровадив прості й ефективні програми допомоги з тимчасового безробіття. Загалом десь до 500 тисяч людей через роботодавців скористались таким механізмом і не були звільнені. Бізнес отримав час, щоб адаптуватися і перейти за потреби на дистанційну роботу”, - зауважив очільник міністерства. 

Щодо доступу до фінансів, було активізовано та удосконалено програму кредитування «5-7-9%».Підприємці отримали відносно дешевий кредитний ресурс, банки – можливість продовжувати кредитні відносини з бізнесом. 

“Також ми забезпечили спеціальну фінансову підтримку бізнесу під час посилення карантину - масові виплати по 8 тис гривень дали стимуляційний поштовх споживчому попиту”, - додав Міністр.

Повне інтерв’ю за посиланням https://bit.ly/3fQEzjB

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json