Намір DFC залучити 1 мільярд доларів для підтримки економіки України може стати сигналом для кредиторів та інвесторів по всьому світу, - Юлія Свириденко

Намір DFC залучити 1 мільярд доларів для підтримки економіки України може стати сигналом для кредиторів та інвесторів по всьому світу, - Юлія Свириденко

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) готова продовжувати підтримку приватного сектору в Україні. Корпорація оголосила про намір мобілізувати 250 млн доларів цього року для українських банків задля збільшення обсягів кредитування малого та середнього бізнесу. Про це, а також про поглиблення співпраці між Міністерством економіки та USAID у рамках інвестиційної ініціативи Advantage Ukraine, йшлося під час зустрічі у Києві Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко та виконавчого директора DFC Скотта Нейтана.

“Підтримка міжнародних кредиторів у такий непростий час є свідченням того, що наші партнери не мають сумнівів у перемозі України. Наміри DFC можуть стати сигналом для інших кредиторів та інвесторів по всьому світу, які першими долучаться до відбудови України та розбудови економіки вже зараз, не чекаючи закінчення війни”, - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко

Загалом Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку оголосила про готовність мобілізувати понад 1 млрд доларів для підтримки економіки України.

“Приватний сектор демонструє свою стійкість та має сприяти залученню інвестицій в розвиток України. Ми прагнемо почати інвестувати вже зараз, аби допомогти українському бізнесу продовжувати розвиватись попри винятково складні обставини. Я переконаний, що кошти DFC дозволять мобілізувати понад 1 млрд доларів приватного капіталу для підтримки економіки України. DFC націлена на реалізацію високоякісних проектів за найвищими стандартами в найближчі місяці й роки в Україні”, - зазначив виконавчий директор DFC Скотт Нейтан.

Зазначимо, що зазвичай DFC підтримує лише американських інвесторів, які здійснюють інвестиції в різні країни світу. Але заради України вони зробили виключення і готові видавати кредити, навіть в разі, якщо в українському бізнесі не буде представлено американського інвестора.

Для надання підтримки в України DFC використовуватиме відразу декілька інструментів - крім прямого кредитування йдеться також про покриття кредитних та воєнних ризиків. Останній продукт наразі є доступним, однак потребує залучення додаткового рефінансування, над яким DFC вже працює.

Окремою темою спілкування Юлія Свириденко, Скотта Нейтана, а також посла США в Україні Бріджит Брінк стало поглиблення співпраці між USAID та Мінекономіки в рамках інвестиційної ініціативи Advantage Ukraine

“Мінекономіки та DFC взаємодіють щодо підготовки та забезпечення списку інвестпроектів за допомогою Advantage Ukraine. Проектна команда ініціативи, що складається з професійних інвестбанкірів, спеціалістів інвестфондів та “Великої четвірки” і працює за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», здійснюватиме попередній відбір проектів, співпрацюючи із заявниками. Після перемоги наша держава стане однією із найкращих у світі за можливостями, які відкриваються перед інвесторами. Тож ми робимо все можливе задля того, щоб процес інвестування розпочався вже зараз”, - розповіла Юлія Свириденко.

Очікується, що для максимально ефективної роботи протягом найближчого часу в Україну приїде група експертів DFC, аби провести  інструктаж для команди Advantage Ukraine, що допоможе конкретизувати критерії відбору проектів і зекономить час розгляду заявок.

Довідково

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) - це урядова установа США, що співпрацює з приватним сектором з метою фінансування рішень для найбільш критичних проблем сьогодення, що постають перед країнами, які розвиваються.

DFC інвестує в усі сектори, включаючи енергетику, охорону здоров’я, критичну інфраструктуру та технології. Також забезпечує фінансування малого бізнесу задля створення робочих місць.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json