Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

15
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Коментар Мінекономрозвитку щодо обмеження Російською Федерацією поставок нафти та нафтопродуктів в Україну
18.04.2019 | 17:16 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Російська Федерація, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, продовжує недружні дії щодо України.

18 квітня 2019 року Уряд Російської Федерації ввів нові економічні санкції проти України (запроваджена заборона ввезення з України до Росії таких товарів, як паперова продукція, товари легкої промисловості, металургійна продукція, продукція машинобудування, а також обмежені поставки з Росії в Україну нафти та нафтопродуктів).

Зазначаємо, що такі кроки з боку Російської Федерації є очікуваними.

Разом з тим, найближчим часом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з іншими органами державної влади, зокрема Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Державною фіскальною службою України та іншими планується провести додаткову оцінку запроваджених Російською Федерацією заходів, а також обговорити додаткові першочергові дії щодо мінімізації можливих негативних наслідків для економіки України.

Слід наголосити, що протягом останніх років Уряд України доклав значних зусиль, спрямованих на поступове заміщення імпорту товарів з Російської Федерації, як за рахунок нарощування обсягів внутрішнього виробництва, а також через переорієнтацію експорту на внутрішній ринок та диверсифікацію напрямів поставок з інших країн, зокрема ЄС.

Результати такої роботи наочно демонструють показники зовнішньої торгівлі.

Експорт товарів з України до Росії у 2018 році зменшився на 7,2% або на 282,4 млн дол. США і склав 3,7 млрд дол. США. Частка Росії у загальному обсязі експорту товарів з України зменшилась до 7,7% порівняно з 9,1% у 2017 році.

Частка Росії у загальному обсязі імпортних надходжень до України також поступово зменшується (у 2017 році склала 14,5%, а у 2018 році 14,2%)

При цьому, зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС за 2018 рік збільшився на 13,4% і склав 49,3 млрд дол. США. Частка країн ЄС в товарообігу за підсумками 2018 року вже становить 41,1%.

 

 

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json