Міністерство економіки України

єРобота: 136 українців отримають мікрогранти від держави на власну справу

136 переможців першої цього року хвилі програми “Власна справа” отримають мікрогранти на старт чи розвиток свого бізнесу. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

“Уряд продовжує підтримувати бізнес та стимулювати його розвиток через надання грантів. Програма мікрогрантів залишається дуже затребуваною серед українців, які прагнуть започаткувати власну справу, або розширити її. В першу цього року хвилю подачі заяв на отримання мікрогрантів надійшло майже 900 заяв. За результатами їх розгляду 136 українців визначені переможцями і отримають від держави до 250 тис грн фінансової підтримки на підприємницьку діяльність. В процесі реалізації своїх бізнес-проектів вони створять понад 300 нових робочих місць”, - повідомила Тетяна Бережна.

Найбільше переможців, які отримають мікрогранти, з Львівської області - 17 осіб, Рівненської -13, Київської - 11 та міста Києва - 14. Серед них майже порівну жінок (53%) і чоловіків (47%), понад 70% грантоотримувачів мають вищу освіту. 

Переможці реалізовуватимуть свої бізнес-проекти в сферах:

  • оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту - 51 отримувач;
  • тимчасового розміщування та  організації харчування - 20;
  • переробної промисловості - 14;
  • професійної, наукової та технічної діяльності - 10.

Минулого року мікрогранти на започаткування чи розвиток бізнесу отримали понад 3 300 заявників на загальну суму 777 млн грн. У 2023 році на програму “Власна справа” бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через Портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json