Міністерство економіки України

Централізація управління держмайном: Мінекономіки вивчає французький досвід

 У Мінекономіки розпочалася серія воркшопів та обговорень централізації функцій власника держмайна, які проводитимуть французькі консультанти. Йдеться про підготовку плану, як покращити та осучаснити управління активами держави.

Перший семінар, на якому презентували французьку модель централізованого корпоративного управління, відбувся 12 січня. Участь у ньому взяв заступник Міністра економіки України Олексій Соболев, а також представники Мінекономіки та Фонду державного майна України.

«Управління державними компаніями в Україні дуже диверсифіковане. Це не дозволяє збільшити його ефективність. Потрібен механізм централізації. В той же час потрібно зрозуміти, як його правильно побудувати. Ми дуже вдячні Франції за експертну підтримку. Ми активно рухаємося в ЄС, тож досвід Франції, як працювати з моделлю централізованого управління держкомпаніями в європейських умовах, нам особливо цінний», - наголосив Олексій Соболев.

Франція вже створила систему управління державною власністю через діяльність державного холдингового агентства (APE). Воно відповідає за управління державними пакетами акцій компаній, що мають стратегічне значення. 

Спікеркою семінару була Жюльєтт д'Абовіль – колишня директорка з етики та правових питань, членкиня правління стратегічних державних підприємств та членкиня виконавчого комітету Французького державного холдингового агентства. Жюльєтт д'Абовіль брала участь у модернізації французької законодавчої бази щодо корпоративного управління та приватизації державних підприємств та консультувала державу щодо стратегічних проєктів, таких як реструктуризація ядерної галузі.

Заходи організовані у співпраці з Міністерством економіки України, Фонду державного майна України та Міністерства економіки і фінансів Франції за підтримки Expertise France, програми mAIDAN та проекту ЄС «Право-Justice». 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json