Міністерство економіки України

Аграрний комітет підтримав законопроекти про Фонд часткового гарантування кредитів та фермерські господарства

31 березня на засіданні комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики розглянули та підтримали підготовлені до другого читання законопроекти №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, а також №4046 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств».

Реалізація законопроекту №3205-2 покращить доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільності функціонування сільського господарства в Україні. Документом визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління.

«Фонд надаватиме часткові гарантії по виконанню кредитних зобов’язань сільгоспвиробниками. Це підвищить шанси фермерів на отримання кредитних коштів та сприятиме розвитку їхнього бізнесу», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Законопроект №4046 направлений на розвиток фермерського руху та залучення сільської молоді до агровиробництва.

Зокрема, документом пропонується:

  • унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств;

  • визначити коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств;

  • уточнити деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства;

  • запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

«Реалізація цього законопроекту надасть можливість молодим фермерам отримати цільову державну підтримку та реалізувати свої підприємницькі ініціативи», - підкреслив Міністр.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json