Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
З початку року Уряд виділив понад 100 млн грн громадянам, які постраждали в антитерористичній операції
06.10.2021 | 18:03 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Сьогодні, 6 жовтня, на черговому засіданні Кабінету Міністрів України було прийняте рішення щодо виділення Міністерству у справах ветеранів України 22,3 млн грн для надання одноразової грошової допомоги особам, постраждалим в антитерористичній операції. Відповідний проект був розроблений та наданий до розгляду КМУ Міністерством економіки України.

З цієї суми передбачено надати допомогу членам сімей 2 осіб, які загинули, та 33 особам, які отримали інвалідність під час участі в антитерористичній операції. Кошти будуть виділені з резервного фонду державного бюджету.

«Держава продовжує надавати фінансову підтримку громадянам, які постраждали під час антитерористичної операції, та членам їх сімей. З початку року на ці цілі вже спрямовано понад 100 млн гривень», – зазначив заступник Міністра економіки України Михайло Лев.

Довідково:

Виплата здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 № 336  згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги деяким категоріям осіб у разі їх загибелі або інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманого під час участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Одноразова допомога у разі встановлення інвалідності залежно від групи інвалідності виплачується у наступних розмірах: І група – 400, ІІ група – 300, ІІІ – група 250 прожиткових мінімумів. У разі загибелі (смерті) допомога становить 750 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року загибелі (смерті). Станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2270 гривень.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2