Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Найближчим часом "Укренерго" отримає нового керівника
25.05.2016 | 13:41 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Комітет з призначень керівників особливо важливих для економіки підприємств при Мінекономрозвитку обрав кандидата на посаду керівника ДП “Укренерго”. Ним став Сергій Зуєв, якого члени Комітету обрали з-поміж п’яти фіналістів конкурсного відбору. Обрану кандидатуру має затвердити Кабінет Міністрів України, після чого з ним буде підписано контракт.

“Ми маємо великі очікування від керівників найбільших держпідприємств, яких вибрали за результатами відкритих конкурсів. Вони мають побудувати прозорі та зрозумілі бізнес-процеси, змінити корпоративну культуру та підвищити ефективність роботи державних компаній. Слід шукати найкращих топ-менеджерів, які мають міжнародний досвід роботи. Ними можуть бути як українські, так і іноземні фахівці”, - відзначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Cергій Зуєв має понад 15 років професійного досвіду у провідних міжнародних корпораціях. Протягом останніх 6 років працював у групі AES Corporation, яка є одним зі світових лідерів в енергетичній галузі, спочатку на посаді фінансового директора в Україні, згодом - фінансового директора в Казахстані. Наразі обіймає посаду віце-президента AES Corporation у Казахстані. Має досвід роботи в Україні, Казахстані, Австрії та в ЮАР.

Конкурс на посаду керівника ДП "Укренерго" був оголошений 19 лютого 2016 року і проходив у 2 етапи. На першому етапі конкурсна комісія при Комітеті з призначення керівників розглянула пропозиції кандидатів та відібрала п’ять фіналістів: трьох українських та двох іноземних спеціалістів. На другому етапі кандидатури претендентів оцінювали члени Комітету з призначень. Всього в конкурсі взяли участь тридцять претендентів.

Про конкурси на посади керівників особливо важливих держпідприємств

З 2016 року згідно з новою редакцією постанови КМУ від 03.09.2008 № 777 відповідальність за проведення конкурсів на посади керівників усіх особливо важливих держпідприємств передано від лінійних міністерств до Мінекономрозвитку. Відбір проходить у 2 етапи. На першому етапі претендентів оцінює комісія при Комітеті з призначень, яка відбирає від 2 до 5 фіналістів. На другому етапі Комітет з призначень обирає з-поміж фіналістів найбільш кваліфікованого претендента і рекомендує КМУ його призначення. Детальну інформацію про конкурси можна отримати тут.

Комітет з призначень складається з п’яти міністрів та п’яти незалежних експертів. Детальніше про склад Комітету з призначень можна дізнатися тут.

У 2015 році завдяки роботі Комітету з призначень, було визначено керівників для 9 державних компаній: ПАТ "Укргазбанк", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта",  ПАТ "Державна продовольчо-зернова компанія", ДП "Іллічівський морський порт", ПАТ "Укртранснафта", ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", ДП "Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького" та ПАТ "Сумихімпром". У 2016 році визначено кандидатів на посади керівників УДППЗ "Укрпошта", ПАТ "Українська залізниця", ДП "Завод "Електроважмаш" та ДП "Укренерго". Наразі тривають конкурси на посади керівників: ДП "Укрспирт" та ПАТ "Центренерго".


Про ДП НЕК "Укренерго"

"Укренерго" підпорядковується Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та входить до ТОП-100 найбільших держпідприємств України. Підприємство здійснює централізоване управління об'єднаною енергетичною системою України та транскордонними ЛЕП і надає диспетчерські послуги учасникам енергетичної системи. "Укренерго" здійснює оперативний контроль за обсягом виробництва електроенергії та веде моніторинг генераторних установок виробників, запасів палива й економічної ефективності виробництва з метою вирівнювання обсягів споживання та виробництва. Через свій статус природної монополії тарифи для підприємства встановлює регулятор галузі. "Укренерго" об’єднує сім регіональних енергетичних мереж і обслуговує 23 тис. км ліній електропередач із напругою 220–750 кВ. Підприємство регулярно проводить аукціони та продає права на експорт електроенергії з України до сусідніх країн. За 9 місяців 2015 року чистий прибуток ДП "Укренерго" склав 408 млн грн у порівнянні з чистим збитком 478 млн грн за аналогічний період минулого року.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2