Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Малий та середній бізнес України зможе отримати доступ до програми ЄС COSME з бюджетом у 2,3 млрд євро
14.01.2016 | 16:28 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

На засіданні 13 січня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив проект угоди про участь України у програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME)». Найближчим часом Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус від імені Уряду підпише цей важливий документ із представниками Євросоюзу.  

Айварас Абромавичус, Міністр економічного розвитку і торгівлі України: «З нового року повністю запрацювала зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Ми, як рівні, приєднуємось до програми розвитку малого і середнього бізнесу ЄС – COSME. Це дає безліч додаткових можливостей для розвитку українських малих і середніх підприємств. По-перше, це допомога у виході на ринок ЄС завдяки консультаціям та програмам тренінгів, по-друге, можливості знайти в ЄС партнерів через доступ до розгалуженої мережі контактів, включаючи інвестиційні та венчурні фонди. Тепер головне – скористатися всім цим потенціалом».

COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Українські бізнесмени зможуть отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми «Еразмус для підприємців», різноманітні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування.

“Із приєднанням до COSME українські малі та середні підприємства отримають повний доступ до Європейської мережі підприємств (ENN/Enterprise Europe Network, http://een.ec.europa.eu). Мережа EEN охоплює 65 країн, де працює більше 600 бізнес-асоціацій – фінансових та тих, що спеціалізуються на трансфері технологій. Це також понад 2,5 млн компаній-учасниць, понад 16 000 технологічних розробок та бізнес-пропозицій. Протягом року EEN проводить близько 100 великих заходів для бізнесу, на яких шукають партнерів понад 9 000 компаній-учасниць”, - пояснила заступник Міністра Юлія Клименко.

Програма ЄС COSME 2014-2020 сприяє розвитку малого та середнього підприємництва (МСП), поліпшує бізнес-клімат та поширює підприємницьку культуру. Бюджет програми, яка передбачає практичну реалізацію принципів Small Business Act for Europe, складає 2,3 млрд  євро.

Детальніше про програму ЄС COSME 2014-2020: https://ec.europa.eu/easme/en/cosme. У січні на сайті з’явиться робоча програма COSME на 2016 рік із переліком усіх актуальних можливостей для підприємців і організацій, що займаються підтримкою та розвитком МСП.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2