Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ринкові зарплати для керівників державних підприємств стають реальністю
12.11.2015 | 12:21 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Уряд зможе залучити до державних підприємств керівників найвищого класу з приватного сектору. Зміни до постанови КМУ № 859 відкривають можливість платити керівникам держпідприємств ринкову зарплату та прив’язати її розмір до результатів роботи підприємства та самого керівника.

«Держава, як акціонер, готова платити ринкові зарплати топ-менеджерам, але вони повинні їх заробити. Чесні та професійні керівники здатні окупити свою ринкову зарплату, як ми це бачимо, наприклад, в Укргазвидобуванні», - відзначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

За нової системи загальний розмір річної винагороди керівників держпідприємств буде наближений до ринкового рівня в приватному секторі України. При цьому, оклад складатиме 25% від загальної річної винагороди, а премія – до 75% від загальної річної винагороди. Органи управління матимуть змогу встановлювати чіткі цілі та показники, від виконання яких залежатиме виплата преміальної частини.

Ухвалені зміни стосуються безпосередньо унітарних державних підприємств, а також слугуватимуть орієнтиром для встановлення винагороди керівникам державних акціонерних компаній.

На першому етапі в унітарних державних компаніях заробітну плату керівникам буде встановлювати профільне міністерство, а після внесення змін до законодавства, повноваження буде передано до новостворених наглядових рад.       

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2