Міністерство економіки України

єРобота: На Київщині шиють адаптивний одяг для людей з інвалідністю

єРобота: На Київщині шиють адаптивний одяг для людей з інвалідністю

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Анна Павлусь - модельєр-конструктор, понад 15 років працювала в сфері індивідуального пошиття одягу. Мала свою маленьку майстерню в м. Біла Церква, Київської області та виховувала 2-х дітей.

В 2016 році Анна отримала травму хребта. Після довгих місяців, а потім років реабілітації, жінка опинилася в колісному кріслі. Заявку на участь в грантовій програмі «Власна справа» вона подала у вересні 2022 року, а в жовтні Анна вже зареєструвала власне ФОП після отримання позитивного рішення щодо отримання гранту.

Анна планує створити перше підприємство з пошиття адаптивного одягу  для людей з інвалідністю, що пересуваються на кріслах колісних. В Україні ще немає подібних підприємств. Зручний та якісний одяг з урахуванням усіх конструктивних змін для сидячого положення тіла людини. Вже понад 1 рік Анна спільно з лідерками Групи Активної Реабілітації працює над створенням лінійки адаптивного одягу. 

«Перебуваючи у цьому стані, я зіштовхнулася з проблемою незручного одягу, так народилася ідея створення адаптивного одягу для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних. Дуже хочу вирішити саме таку проблему, оскільки наш психологічний стан значно залежить від того, наскільки ми себе комфортно відчуваємо, сидячи в колясці. А коли людина впевнена в собі, вона зовсім інакше сприймає навколишній світ. Це зовсім нова ніша в нашій країні. Я хочу, щоб люди з інвалідністю на колясках вільно могли собі купувати речі та бути впевненими в тому, що вони в них виглядають красиво та відчували себе зручно. Гуляючи в будь-якому ТРЦ могли зайти до магазину одягу та купити собі саме адаптивний одяг. Ми маємо на це право», - ділиться в розмові Анна.

Грант за програмою “Власна справа” у 250 тис. грн підприємниця використала на закупівлю швейного обладнання та тканини. Планувала створити два робочих місця, але в процесі реалізації бізнес-проєкту вже створила три, укомплектування яких забезпечила Білоцерківська філія Київського обласного центру зайнятості. Наразі у Анни працюють менеджер та 2 швачки, одна з яких є внутрішньо переміщеною особою з інвалідністю.

В березні 2023 року Анна відкрила майстерню та почала жити в новому розкладі. Наразі в жінки безліч планів щодо того, яким вона хоче бачити виробництво свого одягу. Її ентузіазму позаздрять навіть досвідчені підприємці, адже вона " горить" власною справою та відчуває вдячність від своїх клієнтів. В планах у підприємниці створювати продукцію, якою будуть користуватись за межами нашої країни.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json