Міністерство економіки України

Домовленості українсько-індійської Робочої групи відкриють для українських підприємств великий ринок з невичерпними можливостями

Балбекова

За результатами роботи 3-го засідання Робочої групи з питань торговельно-економічного співробітництва Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву було підписано підсумковий Протокол. Індія, за результатами всебічного обговорення, закликала зацікавлені українські підприємства до співпраці у металургійній, хімічній, машинобудівній та текстильній галузях.

Голова Української частини Робочої групи, директор департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Балбекова зауважила, що: “Проведення чергового засідання Робочої групи є важливим кроком до зміцнення співробітництва та розглядається Сторонами як підготовчий етап до проведення 6-го засідання Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву”.

За її словами, у 2015 році Індія посіла 2-е місце серед торговельних партнерів України країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, а двосторонній товарообіг у 2015 році склав 1,89 млрд доларів США та скоротився на 23,7%.

Тож, під час зустрічі, домовилися диверсифікувати структуру експорту та імпорту сільськогосподарської та харчової продукції на ринки обох країн.

“Ми плануємо спільними зусиллями збільшувати торгівлю між двома країнами, зокрема, фокусуватися на диверсифікації експортної та імпортної структури товарів і послуг, заохочувати свої відповідні урядові установи для створення у рамках наявної нормативно-правової бази сприятливих умов для реалізації спільних проектів, залучення і захисту інвестицій, налагодження прямих контактів між установами та діловими колами двох країн”, – зазначила Олена Балбекова.

Також, детально обговорили питання щодо налагодження співпраці у сферах малого та середнього підприємництва. Домовилися про запозичення Індійського досвіду у вивченні особливостей розвитку кластерних об’єднань та обмін діловими місіями з метою надання допомоги в ініціюванні передачі технологій і створенні сталих бізнес-альянсів між індійськими і українськими підприємствами, а також створення технологічних інкубаційних центрів. Запланували опрацювати питання укладення Угоди у сфері стандартизації на рівні національних органів обох держав. Переглянули стан надання ринкового статусу Україні та скасування захисних заходів, застосованих до української продукції.

Окремо, Сторони зупинилися на перспективах у сфері залучення та заохочення інвестицій, зокрема налагодження співпраці на рівні відомств, забезпечення обміну інвестиційними проектами, залучення інвестиційного потенціалу до гірничо-добувного сектору; сфер ІТ, туризму, науково-технічної, хімічної та фармацевтичної.

За словами Олени Балбекової, хорошим підґрунтям для збільшення обсягів торгівлі між країнами слугуватиме розвиток двостороннього міжбанківського співробітництва.

“Ми маємо опрацювати питання організації активної взаємодії між нашими банками, зокрема, між Державним банком Індії та Державним експортно-імпортним банком України. Корисним буде обмін досвідом та пошук можливостей розширення співпраці у напрямку встановлення (непокритих) лімітів для здійснення документарних та гарантійних операцій експортерами та імпортерами”.

Сторони визначили конкретні напрями співпраці в енергетичному секторі, зокрема, у галузі ядерної енергетики домовлено забезпечити підготовку двостороннього документу з питань співробітництва та створення спільної Робочої групи. У галузі гідроенергетики вирішено опрацювати можливості імпорту українського обладнання для гідроелектростанцій та механічного устаткування гідротехнічних споруд, а також надання відповідних послуг. У галузі відновлювальної енергетики країни обмінюватимуться досвідом.

“З урахуванням значних перспектив у галузі авіації, ми пропонуємо Індійській стороні прискорити роботу зі створення Робочої групи з питань співробітництва у цій галузі та погодити терміни проведення її першого спільного засідання. Також, виключного значення набуває питання підготовки та підписання “дорожньої карти” українсько-індійського співробітництва в авіаційній галузі” - підкреслила Олена Балбекова.

Сторонами було обговорено перспективи у сфері транспорту, активізації роботи із залученням додаткових обсягів вантажів з використанням транспортної інфраструктури України та Індії.  Індійській стороні передали проекти двосторонніх документів про морський та залізничний транспорт і про визнання сертифікатів моряків.

У контексті обговорення двосторонніх перспектив у сфері промисловості голова Української частини Робочої групи відмітила, що: “Українські підприємства зацікавлені у наданні послуг, серед яких: виконання проектних робіт, постачання обладнання, шеф-монтаж, шеф-нагляд, введення в експлуатацію поставленого обладнання.  Зацікавлені у будівництві, реконструкції, модернізації енергетичних об’єктів на території Індії, у проектах будівництва нових та реконструкції діючих коксохімічних комплексів на території Індії, у реалізації проектів з постачання продукції вагонобудування.”

Як повідомлялося, вперше, за останні три роки, 5-6 травня 2016 року у м. Київ проходило 3-тє засідання Робочої групи з питань торговельно-економічного співробітництва Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву під співголовуванням директора департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олени Балбекової та директора Департаменту країн СНД Міністерства комерції та промисловості Республіки Індія, д-ра Гурупрасада Мохапатри.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json