Міністерство економіки України

Ратифікація Верховною Радою Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою сприятиме покращенню економічних відносин між двома країнами, - Юлія Свириденко

Уряд вітає ратифікацію Верховною Радою України Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA). Договір між двома країнами сприятиме подальшому розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринків товарів Канади та відкриває можливості для українського бізнесу, як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Верховна Рада України ратифікувала оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Я вдячна колегам-депутатам за це важливе рішення. Ця торгова угода є однією з найсучасніших у світі. Я також щиро вдячна канадським партнерам за спільні зусилля в оновленні цього важливого механізму. Її ратифікація сприятиме покращенню торгівлі між Україною та Канадою. Також це забезпечить активніше залучення канадського бізнесу до відновлення України», - зазначила Юлія Свириденко.

Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою включає спеціальні нові глави про транскордонну торгівлю послугами, фінансові послуги, інвестиції, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю та малі і середні підприємства, торгівлю та корінні народи і належну регуляторну практику.

Документ також містить оновлені глави про цифрову торгівлю, правила походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

При підготовці Угоди Україна та Канада погодили сучасні переліки всіх обмежувальних заходів та зазначення можливих майбутніх застережень з питань доступу до ринку та національного режиму, які застосовуються сторонами у сфері транскордонної торгівлі послугами та інвестицій. Ці переліки відображають режими обох сторін у секторах та підсекторах послуг, забезпечуючи прозорість та передбачуваність як для українських, так і канадських для постачальників послуг та інвесторів.

Довідково:

22 вересня Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Канада завершила процес ратифікації оновленої Угоди про вільну торгівлю з Україною 20 березня 2024 року. Угода набуде чинності після підписання закону Президентом України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json