Кампанія по легалізації праці: виявлено понад 4 тис. неформальних працівників

Вже майже місяць в  Україні триває інспекційна кампанія з виявлення неформальних трудових відносин. За цей час було  розпочато 1383 інспекційних відвідування та  виявлено 4064 працівників, допущених до роботи без трудових договорів.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця,  що засвідчує ефективність ризик орієнтованого підходу. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (437), Вінницькій (364) та Хмельницькій (273) областях.

 Крім того, під час проведення перевірок укладено трудові договори із 1690 працівниками.

Найактивніше працівники легалізуються у сферах організації тимчасового розміщування (на 141 %) та харчування (на 35 %). Також є позитивна динаміка у сферах сільського господарства (на 8,5 %) та торгівлі (на 7 %).

У порівнянні з відповідним періодом 2020 року кількість працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття на роботу,  збільшилась на 12%.

У регіональному розрізі з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається у:

  • Закарпатській області (43,5%).

  • Чернівецькій області (42 %).

  • Донецькій області (36,9)

Одночасно з інспекційною кампанією продовжується масштабна інформаційно-роз'яснювальна кампанія щодо ризиків та наслідків незадекларованої праці

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю https://bit.ly/3xQhWkR.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json